Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Carve, Riot Games turnuvalarından men cezası aldı!

Carve, Riot Games turnuvalarından men cezası aldı!

Mevsim başında Royal Youth ile anlaşan genç destek Carve, Riot Games'in verdiği kararla organizasyonlardan men edilmesine karar verildi.

Yaşanan maddi problemlerden dolayı 2020 sezonunda genç oyunculara yer veren Royal Youth, Yaz Mevsimi'ne farklı bir kadroyla giriş yapmaya karar verdi. Hali hazırda akademi kadrosunda yer alan Carve, 2020 Yaz Mevsimi itibariyle as kadroya çıkacaktı ancak ilk hafta Vadi'ye inmedi. Riot Games'in bugün yaptığı açıklamaya göre destek oyuncusu 31 Mayıs 2021'e kadar turnuvalardan men edildi. Yayımlanan makalenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Ocak 2020'de Team Aurora Akademi'ye transfer olan Carve, profesyonel oyunculuk kariyerine başlamış oldu. Aurora'da hiçbir maçta forma giymedi ve Royal Youth Akademi ile anlaştı. Burada 7 maça çıktı ve Yaz Mevsimi ile as kadroya yükselmesi beklendi. Carve'ın ilk hafta oynamamasının sebebi bugün yapılan açıklamada ortaya çıktı. Oyuncu, sergilediği negatif tavırlar sebebiyle Riot Games'in düzenlediği organizasyonlarından 31 Mayıs 2021'e kadar men edildi.

Photo Credit: Riot Games