Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Google Stadia için geliştirilen çok faydalı özellikler

Google Stadia için geliştirilen çok faydalı özellikler

Google’ın oyun platformu Stadia üzerinde yeni özellikler geliştirmek için çalışıyor. Şirket, Android TV için 4K HDR desteği dahil birçok Stadia özelliği üzerine çalışıyor.

Yeni güncellemesini günler önce alan platform, yakında birçok özellik kazanacak. Google’ın Android TV için hazırlık yaptığının ortaya çıkmasıyla birlikte oyunseverler heyecanlanıyor.

Aldığı yeni güncelleme ile birlikte ortaya çıktığı kadarıyla Google Stadia fotoğraf paylaşımı ve çok daha fazlasına kavuşabilir. Google Stadia 4K, HDR, and 5.1 surround ses geçişlerine işaret eden yeni kodlar ile birlikte yeni özellikleri kazanacağı düşünülüyor.

Görüntü kalitesinin yükseltilmesini içerek bu yeni güncelleme ile 4K ekrana sahip Android TV'yle uyumlu çalışmaya işaret ediyor.

9To5Google’ın yayımladığı özellikler arasında yayın kalitesinin artmasını ve buna bağlı olarak veri kullanımını düzenlemeye işaret eden kodların getireceği özellikler sıralandı. İşte o özellikler:

4K seçeneğinin aktif hale gelmesini sağlayan başlık, 4K çözünürlük, 4K'nin oyun oynarken yeniden açarak etkin olmasını sağlayan ileti, 4K çözünürlük desteği için oyunu kapatıp yeniden açmak, 5.1 Surround ses, kullanıcının ekranını HDR modu desteklemediğini söyleyen ileti ve veri kullanımı değişimi gibi birçok özellik bulunuyor.

Google’ın Stadia’sı yakın zaman önce Android telefonlar için ekran görüntüsü almayı veya videoları  kaydetmeyi sağlıyordu, şimdi ise indirmenizi sağlıyor. Eklenecek özelliklere bir de oyun içi mesajlaşma sisteminden öte yeni bir mesajlaşma özelliği eklenebilir.