Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Goldenglue, Golden Guardians’a transfer oldu

Goldenglue, Golden Guardians’a transfer oldu

ESPN’in haberine göre Goldenglue, 2020 Bahar Mevsimi’nde Golden Guardians forması giyecek. Cloud9 ile takas gerçekleştiren Golden Guardians, Goldenglue’yla akademi takımının orta koridor oyuncusu Palafox’u takas etti.

Kariyerine 2013 yılında başlayan Goldenglue uzun bir süre vasat bir oyuncu olarak görüşmüştü. Kariyeri boyunca Cloud9, Team Liquid ve Echo Fox gibi takımlarda yer alan Goldenglue ne yazık ki bir türlü istikrarlı bir şekilde başlangıç beşlisinde kendisine yer bulamamıştı.

Goldenglue’nun League of Legends ekosisteminde en çok sevilen oyunculardan birisi olduğunu söylemek gerekiyor. Bunun nedeni ise Goldenglue’nun kendisini geliştirmeye ne kadar çok adadığı. Uzun bir süre topluluk tarafından kötü bir oyuncu olarak gösterilmesine rağmen birçok kez Kore’ye tek başına bootcamp’e giden ve bu çabasının karşılığını Cloud9’da kadroda kendisine yer bularak alan Goldenglue, sonunda ilk beşte başlayacağı bir takıma transfer oldu.

Golden Guardians’a transfer olan Goldenglue’nun nasıl bir performans sergileyeceği merakla bekleniyor. Bununla birlikte takımın orta koridor transferi gerçekleştirmesiyle veteran oyuncu Froggen da boşa düştü. Oyuncunun geleceği hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.