Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Broxah, dedikodulara göre LCS’e transfer oluyor

Broxah, dedikodulara göre LCS’e transfer oluyor

Fnatic’in yıldız ormancısı Broxah, dedikodulara göre LCS ekibi Team Liquid’e transfer oluyor.

2016 yılında Fnatic Akademi takımına transfer olan oyuncu, Şubat 2017’de as takım ile maça çıktıktan sonra bir daha pozisyonunu kimseye kaptırmadı. Fnatic’in geçtiğimiz yıllardaki başarısında büyük bir rol sahibi olan ormancı, geçtiğimiz yıl dünyanın en iyi ormancıları arasında gösteriliyordu.

2019 yılına sallantılı bir şekilde başlayan Fnatic buna rağmen ritmini buldu ve Worlds’e katılma şansı elde etti. Grup aşamasının ilk haftasını çok kötü geçirmesine rağmen takım ikinci hafta tüm maçlarını kazandı ve çeyrek final biletini kaptı. Ekip ne yazık ki çeyrek finalde sonrasında şampiyon olan FunPlus Phoenix’e elendi.

Broxah’nın kötü bir Worlds geçirdiğinden bahsetmek gerekiyor. FNC’nin en büyük kazanma koşullarından birisi olan oyuncunun tutuk bir turnuva oynaması takımın Worlds’te daha ileri gitmesine de engel oldu.

YoungBuck’ın ayrılması ve çıkan dramalarla birlikte FNC’nin bir nevi dağılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Görünüşe göre Broxah’nın bir sonraki adresi ise Team Liquid olacak.

Uzun bir süredir Xmithie ile Vadi’ye inan TL ise sezon arasındaki ilk hamlesini böylelikle gerçekleştirmiş oldu. Takımın geri kalanında bir değişiklik beklenmiyor.