Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gesture ve Profit, Seoul Dynasty’ye transfer oldu

Gesture ve Profit, Seoul Dynasty’ye transfer oldu

Overwatch League’in globale açılacağı 2020 sezonuna kısa bir süre kala sezon arası transfer dönemi çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. London Spitfire’ın yıldız oyuncuları Hong “Gesture” Jae-hee ve Park “Profit” Joon-yeong, Seoul Dynasty’ye transfer oldu.

Ana tank Gesture ve DPS rolündeki Profist, takımın 2017’deki kuruluşundan itibaren Spitfire forması giyiyordu. Spitfire’ın OWL’un ilk sezonundaki şampiyonluğunda büyük bir rol oynayan oyuncuların Dynasty’yi oldukça güçlü kılacağına şüphe yok. Özellikle Profit, OWL’un en çok korkulan DPS oyuncusu olarak öne çıkıyor. İki oyuncu da London Spitfire’dan önce GC Busan takımında yer alıyordu.

Bu transfer Spitfire’ın kadrosunu da ciddi anlamda güçsüzleştiriyor. Daha aralarında takımın diğer DPS oyuncusu Kim “Birdring” Ji-hyuk’un da bulunduğu üç oyuncusuyla yollarını ayıran organizasyonun kadrosunda şu an dört oyuncu bulunuyor. London Spitfire, 15 Kasım’a kadar 8 kişilik kadrosunu doldurmak zorunda.

Öte yandan Seoul Dynasty için işlerin oldukça iyi gittiğini belirtmek gerekiyor. Ryujehong ve Tobi free agent olduğunu duyursa da Dynasty’nin jeolojik lokasyonundan ötürü avantajlı olduğunu söyleyelim. OWL oyuncularının büyük bir kısmı Güney Koreli. Dolayısıyla kendi ülkesinin takımı için oynamak, birçok OWL profesyoneli için oldukça çekici.