Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gerçek mi şaka mı? Ünlü restoran zinciri KFC oyun konsolu ile karşımıza çıkıyor!

Gerçek mi şaka mı? Ünlü restoran zinciri KFC oyun konsolu ile karşımıza çıkıyor!

Gerçek mi şaka mı? Ünlü restoran zinciri KFC oyun konsolu ile karşımıza çıkıyor. Gerçek mi şaka mı belli olmayan bir durum ile karşı karşıyayız. Nisan ayında bir başka restoran zinciri olan McDonald's 5G destekli bir ürün çıkartacağını duyurmuş insanları heyecanlandırmıştı ancak bu reklam kampanyasının ardından ''yeni acı soslu bir tavuk'' çıkmıştı. 

 

The future of gaming is here.

Introducing the KFConsole. #PowerYourHunger pic.twitter.com/ssUrX41Ab1

— KFC Gaming (@kfcgaming) June 12, 2020

 

Benzer bir haber olduğu için yine acaba bu da mı şaka, viral kampanyası mı? Sorusunu insana sorduruyor. KFC Gaming adlı bir Twitter hesabı açılmasının ardından oyun konsolu olduğu iddia edilen bir klip paylaşıldı. Klipte, siyah ve kırmızı renklerin tasarımda tercih edildiğini görüyoruz. 

Twitter üzerinden yapılan paylaşımda da görüldüğü üzere fırın gibi içinden ''ateş'' benzeri ışıklar çıkıyor. Yani bu gerçek anlamda bir oyun konsolu olmayabilir. Bunun yanında videoda, KF Console adı verilen cihazda bir adet Blu-ray disk sürücüsü yer alacağı söylenirken aynı zamanda bu konsolun gerçek 4K ve 120 FPS desteği de bulunacağı belirtiliyor. 

Bize McDonald's vakasından sonra hiç gerçekçi gelmeyen bu adımın elbette ilerleyen günlerde kokusunun çıktığını göreceğiz.