Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gen.G’ye 46 milyon dolarlık yatırım yapıldı

Gen.G’ye 46 milyon dolarlık yatırım yapıldı

Güney Kore takımı olan Gen.G,  2017 yılında kurulmuş ve geçtiğimiz yıl LCK şampiyonluğuna ulaşmıştı. Dün yaptığı sosyal medya paylaşımı ile takıma büyük bir yatırım yapıldığını duyuran Gen.G, bu durumdan duyulan memnuniyeti de belirtti. Yatırım için oluşturulan fonun miktarı 46 milyon dolar belirtilirken, yatırımcılar arasında Will Smith, David Rogier, Michael Zeisser, Keisuke Honda ve Dennis Wong’un bulunduğu paylaşıldı.

Yatırımcılar arasında ünlü aktör Will Smith, LA Clippers’ta pay sahibi olan Dennis Wong, Michael Zeisser, MasterClass kurucusu David Rogier ve Japon futbolcu Keisuke Honda bulunuyor. Söz konusu yatırımın miktarı ise 46 milyon dolar olarak duyuruldu. CEO Chris Park, ayrıca, Silicon Valley Bankası’nın Gen.G’nin resmi pazarlama ortağı olduğunu açıkladı.  Bunların yanı sıra, Gen.G ekibine geçen yıl katılan eski NBA oyuncusu Bosh’a eşlik edecek isimler de bulunuyor. Will Smith ve Keisuke Honda’nın Oyuncu Yönetim Danışmanı Bosh’a katılarak takım içi rehberlik katkısında bulunarak iş birliği yapacakları öğrenildi.

Söz konusu yatırımların ardından, Gen.G, bu fonun genç akademi programı kurulması, bu yaz LA’de HQ takımının kurulması ve Gen.G’nin yeni oyunlara ve bölgelere yayılması için kullanılacağını açıkladı. Gen.G, şu anda Kore sahnesinde, Overwatch Ligi takımı Seoul Dynasty ve geçtiğimiz yıl LCK’da şampiyon olan League of Legends  takımını bünyesinde barındırıyor. Bu yatırım ile nasıl bir yere ulaşacağı ise merak konusu oldu.