Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gen.G, NBA 2K takımını duyurdu

Gen.G, NBA 2K takımını duyurdu

Global espor organizasyonu Gen.G, NBA 2K League takımı olan Gen.G Tigers of Shanghai’yi duyurdu.

Yeni oluşturulan takım, NBA 2K League’de mücadele eden ve merkezi Kuzey Amerika dışında yer alan, NBA’de mücadele etmeyen ilk ekip olacak.

Duyuru, Gen.G’nin CEO’su Chris Park tarafından Güney Kore’deki NBA 2K League APAC Invitational sırasında yapıldı. Park “2020 sezonu hem Gen.G hem de NBA 2K League’in Asyadaki parlak geleceği açısından tarihi olacak.” İfadesini kullandı.

Gen.G ve NBA 2K League yapılan açıklamada mücadelenin globaldeki varlığını geliştirmek için uzun vadeli stratejik birliktelik oluşturacak. Takım, organizasyonun Los Angeles’taki merkezinde çalışmalarını gerçekleştirecek.

Gen.G daha önce Shanghai Invitational’ı düzenlemişti. 20 Çinli NBA 2K oyuncusunun mücadele ettiği turnuvadan yedi oyuncu geçtiğimiz günlerde düzenlenen APAC Invitational’a davet edilmişti.

Gen.G Tigers of Shanghai markasının duyurulmasının yanı sıra NBA 2K League bir Weibo hesabı açtı. Bu hesap, ligin Çinli hayranları için harika bir haber olarak gözüküyor. Ayrıca iş birliği ile birlikte ligin global açılımının yavaş yavaş başladığını da söylemek mümkün.