Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gamescom 2020: Xbox, Sega, Ubisoft, EA ve çok daha fazlası!

Gamescom 2020: Xbox, Sega, Ubisoft, EA ve çok daha fazlası!

Gamescom resmi olarak bu senenin yüzlerce geliştirici ve yayıncının istifli olduğu görsel etkinlik programının nasıl olacağını geçtiğimiz günlerde duyurdu. Korona virüsü yüzünden bu sene iptal edilen yıllık etkinliğin Gamescom organizatörleri tarafından online, yani dijital bir şov olarak yapılmasında karar kıldı.

 

Şimdiye kadar Xbox, Sega Europe, Ubisoft, EA, Bethesda, Activision Blizzard ve çok daha fazlasını içeren toplamda 354 resmi partnerini duyurdu. Etkinlikte olacak diğer markalar, sosyal medya devleri YouTube, Twitch ve TikTok’u içerirken PC donanım devi Nvidia da etkinlikte olacak. Tam listeyi görmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

 

Resmi partnerlerinin 27 Ağustos’dan 30 Ağustos’a kadar sürecek olan canlı yayın şovu başladığında Gamescom 2020’de nasıl bir kapasiteyle takdim edilecekleri açıklanmadı. Açılış gecesi, yapımcı ve sunucu Geoff Keighley’in duyurduğuna göre “indie”, “yeni jenerasyon” oyunlardan “dünyanın en büyük oyunlarına” kadar uzanan oyunların iki turluk bir sergisiyle başlayacak. Sezon 2’de Mediatonic’s Fall Guys: Ultimate Knockout’un bir tanıtım videosu de şovun bir parçası olacak. Oyunun Steam ve PS4 üzerinde çıkışından tam birkaç hafta sonra tanıtım videosu gelmiş olacak.