Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Galatasaray Esports’a ceza geldi

Galatasaray Esports’a ceza geldi

Uzun bir süredir özellikle sosyal medyayı meşgul eden Galatasaray Esports’un ödeme problemine sonunda Riot Games’ten yanıt geldi. Şirket, tüm bu problemlerden ötürü takıma ceza verdi.

Lolespor’un resmi websitesinden yapılan duyuruya göre Galatasaray, ödeme gerçekleştirmediği oyuncuların parasını 27 Aralık tarihine kadar yapmak durumunda. Fakat burada önemli olan nokta, takımın ödemeleri gerçekleştirse de gerçekleştirmese de ceza aldığı. Riot Games şu ifadeleri kullandı:

Alınan karar neticesinde Galatasaray Espor’un 2020 Kış Mevsimi’ne VFŞL’de devam edebilmesi adına geciken veya geçmişten bugüne biriken bütün oyuncu ve koç ödemelerini 27 Aralık 2019 tarihine kadar tamamlaması şart koşulmuştur. Bütün ödemelerin belirlenen tarihte veya önce tamamlanması durumunda dahi, 2020 senesinde Galatasaray Espor bünyesinde benzer sıkıntıların yaşanmaması için oyuncu transferlerinde kısıtlama ile sonuçlanacak düzenlemeler yapılacaktır.

Galatasaray Esports’un transfer kısıtlaması durumunda nasıl bir strateji izleyeceği henüz merak konusu. Bu kısıtlamanın takımı nasıl etkileyeceği konusunda da henüz bir bilgi bulunmuyor. Çıkan söylentiler takımın eski oyuncularıyla anlaşmaya çalıştığı fakat oyuncuların ödeme probleminden dolayı tekrar GS forması giymeye sıcak bakmadığı yönündeydi. Kulüpten henüz resmi bir açıklama gelmedi.