Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dignitas kadrosunu tamamladı

Dignitas kadrosunu tamamladı

League of Legends Amerika (LCS) liginin köklü takımlarından Dignitas, bu sezon boy göstereceği kadrosunun son parçasını da açıkladı. Tecrübeli orta koridor oyuncusu Henrik “Froggen” Hansen Dignitas ile birlikte 2020 sezonunda ter dökecek.

Ayrıca kadrosunda ünlü üst koridor oyuncusu Heo “Huni” Seung-hoon, eski TSM ormancısı Jonathan “Grig” Armao, nişancı Johnson “Johnsun” Nguyen ve ünlü Amerikan destek Zaqueri “aphromoo” Black’i bulunduran Dignitas, 2020 sezonuna güçlü bir giriş yapması bekleniyor. Birçok analizcinin söylediği gibi Dignitas takımının bu kadar geç kadro duyurma sebebi üst koridor oyuncuları Huni’ye kontrat uzatması için transfer bütçelerinin üçte birini vermeleri.

Geçtiğimiz sezon Froggen, ligin güç sıralamasında da alt sıralarda yer aldığı ve bir türlü Play-off'lara katılma gücünü kendisinde bulamayan Golden Guardians takımında yer aldı. Yine de 25 yaşında olan Froggen, takımının tek umut ışığı gibi görünüyor ve beklentileri dolduran bir oyun sergiliyordu. Hatta 2019 yaz sezonu en çok öldürme katkısına sahip olan tecrübeli isim, takımını Play-off'lara çıkarmayı başaramadı.

Bir ay sonra başlayacak olan 2020 sezonu için birçok uzman Dignitas takımından beklentileri düşük tutma tavsiyesi verse de taraftarlar kadroda bulunan isimlerin arzuladıklarında tüm beklentileri tersine çevirebilecek potansiyele sahip olduğuna inanıyor.