Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri GAL xKenzuke: “Tüm MVP’ler benim olacak.”

GAL xKenzuke: “Tüm MVP’ler benim olacak.”

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde altıncı hafta geride kaldı.

6.HAFTA 1.GÜN

GAL 0-1 DP

Haftanın açılış maçı Galakticos ile Dark Passage arasında oynandı. Vadide uzun zaman sonra ilk defa böyle bir maça tanık olduk. 1 saati aşan bu maçta iki takım da her şeyini verdi demek yanlış olmaz. İki takıma da dönen maçta Galakticos’un yaptığı hataları iyi değerlendiren Dark Passage, maçı kazanmayı ve liderlik yarışını sürdürmeyi bildi. Maçın En Değerli Oyuncusu Juuzou oldu.

5R 0-1 IW

Ligin alt sıralarını ve play-off potasını doğrudan etkileyecek olan bu maçta iki takım da çıkış yolu aradı. 5Ronin, seçim yasaklama ekranında istediği seçimleri alsa da fastPay Wildcats bu seçimleri kontralamayı bildi. Senna seçiminin karşısına zırh deşme Varus seçimi yapan fastPay Wildcats, çıkan tüm ejderhaları almayı başardı. Wildcats ejderlerle birlikte gücüne güç katarak galibiyete ulaştı ve yükselişine devam etti.

BJK 0-1 SUP

Cumartesi gününün üçüncü karşılaşması Beşiktaş ve Papara SuperMassive arasındaydı. Beşiktaş orta sıralardaki konumunu korumak için, Papara SuperMassive ise çıkıştaki performansını korumak için vadiye çıktı. Beşiktaş sezonun ilk maçında Papara SuperMassive’i mağlup etmişti, ancak Japone’nin gelişi SUP’a yaramış gibi duruyor. Beşiktaş’ı rahat bir şekilde geçen Papara SuperMassive, şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi gibi duruyor.

RYL 0-1 AUR

Bu yıl ardı ardına aksilik yaşayan Royal Youth, sezonun sonuna gelmiş gibi duruyor. Sezon başında yaşanılan talihsizlikler takımı doğrudan etkilemiş ve bütün oyuncular kadrodan ayrılmıştı. Diğer yanda Aurora ise Royal Youth’u mağlup ederek dördüncü sıraya ortak oldu. Royal Youth, Aurora, Beşiktaş ve fastPay Wildcats 4 galibiyet 6 mağlubiyetle dördüncülüğün ortakları konumunda.

 

6.HAFTA 2.GÜN

AUR 0-1 FB

Fenerbahçe, Cumartesi gününü pas geçerek bu hafta tek maç oynadı. Fenerbahçe ve Aurora arasında oynanan bu maçta Aurora seçim yasaklama ekranından mantıklı tercihlerle sıyrıldı. Black’i kadrosuna katan Aurora, bu maçta Black’e nişancı vererek üst koridora gönderdi. Madly ise orta koridora gitti. Black ve Elramir’in orta oyunu domine ettiği karşılaşmada tercih hataları yapan Aurora, rakibine boyun eğdi. Fenerbahçe rakibinin hatalarını iyi değerlendirerek karşılaşmayı kazanmayı bildi.

SUP 1-0 DP

Liderlik için vadiye çıkan iki takımın maçında kazanan Papara SuperMassive oldu. Bolulu, Cumartesi gününde Beşiktaş’a karşı Diana tercih ederek vadiyi süpürmüştü. Dark Passage’a karşı yine Diana tercih eden Bolulu, yine vadiyi sildi süpürdü. Maçta çıkan bütün takım savaşlarını müthiş koordine oynayan Papara SuperMassive, rakibine liderlik yarışında çelmeyi taktı. Dark Passage önümüzdeki hafta iki kritik maça çıkıyor. Liderlik yarışını devam ettirmek istiyorsa önce 5Ronin’i, daha sonra Beşiktaş’ı geçmek zorunda.

GAL 1-0 5R

Pazar gününde saatler 16:00’ı gösterdiğinde sahneye Galakticos ve 5Ronin çıktı. 5Ronin istediği çıkışı bir türlü yakalayamadı ve bu maçla beraber ümitleri iyice tükendi. Galakticos ise 5Ronin maçından galibiyetlere ayrıldı ve son dört maçın üçünü kazanmayı bildi. Formunu her geçen gün arttırmaya devam eden Galakticos, bu maçı kazanarak 4.sıraya yerleşti. Yedinci haftada sadece bir maça çıkacak olan Galakticos’un rakibi 1907 Fenerbahçe olacak. Eğer Galakticos o maçı da kazanabilirse ilk üç potasına gittikçe yaklaşıyor olacak.

RYL 0-1 BJK

Haftanın kapanış maçında Royal Youth ile Beşiktaş karşılaştı. Play-off potasını doğrudan ilgilendiren bu mücadelede kazanan Beşiktaş oldu. Royal Youth’un play-off şansını için bu maça mutlak galibiyet parolasıyla çıksa da rakibine diş geçiremedi. Beşiktaş’ta Husky Rider yerine akademi oyuncusu Rate’in forması giymesi merak uyandırdı. Rate, 7/0/7’lik Aphelios performansıyla hem takımını galibiyete taşıdı hem de En Değerli Oyuncu oldu. Karşılaşmanın diğer öne çıkan olayı ise Beşiktaş’ın Zed tercihi oldu. Uzun zamandır vadide görmediğimiz Zed, bu maçta fazla etkili olmasa da kazanmayı başardı. Royal Youth önümüzdeki hafta fastPay Wildcats ve 1907 Fenerbahçe ile karşılaşacak. Beşiktaş ise 15 Mart Pazar günü Dark Passage ile karşı karşıya gelecek.

Karşılaşmaların özetlerini veya tam hallerini Lolespor Youtube kanalından izleyebilirsiniz.