Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Enatron, Royal Youth’tan ayrıldı

Enatron, Royal Youth’tan ayrıldı

Yaklaşık 2 yıldır Royal bünyesinde yer alan koç Enatron, takımdan ayrıldı. Denyimli koç gelecek teklifleri değerlendireceğini duyurdu.

Sezon başında yaşanılan maddi sorunlardan dolayı Koreli oyuncular Crash ve FireRain ile anlaşma sağlayamayan Royal Youth, 3 veteran ve 2 akademi oyuncusuyla lige merhaba dedi. Geçtiğimiz sezon şampiyon olan kadrodan kalan tek isim koç Enatron oldu. Son haftalarda Holy ve Japone'nin ayrılmasının ardından benzer bir karar koç ekibinden çıktı. Enatron, tekliflere açık olduğunu ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı aldığını açıkladı.

KlikTech ile kendini kanıtlamasının ardından ülkemize gelen isim Royal bünyesinden ayrılmadı. İlk mevsiminde Royal Bandits ile normal sezonu ilk sırada bitirdi ve TBF'de SuperMassive'e 3-1 kaybetti. 2019 Kış Mevsimi'nde final gördü ve son olarak geçtiğimiz sezon TBF'yi kazanarak Worlds Ön Elemeleri'nde ülkemizi temsil eden Royal Youth'un bir parçası oldu.

Geçtiğimiz yıl gelen başarının ardından sponsorluk bazında belirli sıkıntılar çeken organizasyon sezon başında tabir yerindeyse küçülmeye gitti. Koreli oyuncu transferleri gerçekleşmedi ve HolyPhoenix, Fabfabulous ve Japone'nin kontratları esnetildi. Bu üçlünün gelecek teklifleri değerlendirebilmesi için bazı kolaylıklar sağlandı. Holy ve Japone takımdan ayrılırken Fabfab akademi oyuncularıyla birlikte kadroda kaldı.

Enatron, yönetim ekibini saymazsak Fabfab gibi veteran sayılabilecek isimlerden biriydi. Yunan koçun VFŞL'de kalıp kalmayacağını zaman gösterecek. Takımın ana koç pozisyonunda kiminle devam edeceği de belirsizliğini sürdürüyor