Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, Taktik Savaşları Galaksiler için bir gösteri turnuvası düzenleyecek

Riot Games, Taktik Savaşları Galaksiler için bir gösteri turnuvası düzenleyecek

Riot Games, Taktik Savaşları Set 3 Galaksiler’i kutlamak için 12-13 Mart tarihlerinde bir turnuva düzenleyeceğini duyurdu. Turnuvada, ülkemizden sadece Şükrü “Uthenera” Şentürk yer alacak.

Turnuvada dünyanın her yerinden ünlü yayıncılar ve oyuncular bulunacak. Becca, itshafu ve dogdog gibi yakından tanıdığımız isimler, $150,000’lık ödül havuzu için birbiriyle yarışacak. Ovilee May ve DisguisedToast ise sunucu masasında yer alacak.

Red Bull ile ortak düzenlenecek olan gösteri turnuvasında, para ödülünün listesi şu şekilde:

  • 1. : $15,000
  • 2. – 8. : $10,750
  • 9. – 16. : $7,500

Turnuva, 2 farklı grup halinde başlayacak. Her iki gruptaki oyuncular da turnuvanın ilk gününde 4 farklı maç oynayacak. Oynanan maçların ardından topladıkları puanlar ile grubunu 1. sırada bitiren oyuncular, turnuvanın ikinci gününe doğrudan geçmeye hak kazanacak.

İkinci günde yer alacak diğer 6 kişi ise maçlarda topladığı puanlar baz alınarak seçilecek. İkinci güne kalan 8 oyuncu, 18 puana ulaşmaya çalışacak. 18 puana ilk ulaşan oyuncu büyük ödülü ve kupayı evine götürecek.

Taktik Savaşları’nın 3. seti olan Galaksiler, hali hazırda PBE sunucusunda aktif durumda. İsteyen oyuncular PBE hesabı ile yeni seti deneyebiliyor.