Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FUT Esports, 2023 VALORANT Kadrosunu Duyurdu

FUT Esports, 2023 VALORANT Kadrosunu Duyurdu

FUT Esports, 2023 sezonunda mücadele edecek olan VALORANT kadrosunu duyurdu. Temsilcimiz, geçtiğimiz dönemde partnerlik programına kabul edilmişti. Kulüp, önümüzdeki sezon EMEA bölgesinde ve çeşitli uluslarası turnuvalarda mücadele edecek. Başarılı bir sezon geçiren kulüp, çoğu partner takımın aksine kadrosunda ciddi bir değişiklik yapmadı. Ek olarak ATAKAPTAN’ı transfer eden kulüp, böylelikle yeni kadrosunu tamamlamış oldu.

ATAKAPTAN Transferi

Temsilcimiz çeşitli başarılar elde ettiği bu kadroyu korurken ekleme olarak da Ata ”ATAKAPTAN” Tan’ı transfer etti. 627 gündür TBG forması giyen ATAKAPTAN, artık FUT forması ile mücadele ediyor olacak. Türkiye’de sergilediği performans ile birçok izleyicinin dikkatini çeken yetenekli oyuncu, ilk defa uluslarası arenada mücadele ediyor olacak.

FUT’un Yükselişi

FUT Esports, TR Birlik liginin 2. sezonunda grup aşamasını çalkantılı geçirse de playoff’a çıkmayı başardı. Sonrasında ise playoff’ta eksiksiz bir performans gösteren FUT, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Temsilcimiz, bu şampiyonluk sonrasında ise VRL Finals’a katılmaya hak kazandı. Tüm yerel lig şampiyonlarının mücadele ettiği VRL Finals, yine FUT Esports şampiyonluğu ile sonuçlandı. Temsilcimiz, büyük finalde Team Vitality’e karşı 2-0 geri düşmesine rağmen skoru 3-2 yaparak şampiyonluğa ulaştı.

Bir süre sonra ise Redbull Home Ground Türkiye Elemelerinde mücadele eden kulüp, başarısını devam ettirdi. Rakiplerine karşı dominant bir performans sergileyen kadro, namağlup olarak turnuvayı kazandı. Böylelikle temsilcimiz, katıldığı 3 turnuvayı da şampiyonluk ile tamamladı.

FUT  Esports 2023 VALORANT Kadrosu:

  • MrFaliN (IGL)
  • ATAKAPTAN
  • qw1
  • MOJJ
  • Muj
  • qRaxs
  • GAIS (koç)
  • Inthra (analist)

 

Bir Diğer Temsilcimiz Olan BBL’in Yeni VALORANT Kadrosuna Göz Atmak İçin:

https://www.flankesports.com/bbl-esports-yeni-valorant-kadrosunu-ve-formasini-duyurdu/

Yorum ekleyin