Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Frozen, XTEN Esports’tan ayrıldı!

Frozen, XTEN Esports’tan ayrıldı!

Koreli orta koridor Frozen, Riot Games kontrat veri tabanına göre Latin Amerika temsilcisi XTEN Esports ile yolları ayırdı.

VFŞL’de geçirdiği senelerin ardından 2020 sezonunun başında Latin Amerika’ya transfer olmaya karar veren Frozen, XTEN Esports ile anlaşmaya vardı. LLA’de Phase 2’yu geçemeyen ekip play-off’lara katılmayı başaramadı. Bunun üstüne takımın diğer Koreli oyuncusu Focus ülkesine döndüğünü duyurmuştu. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Riot Games kontrat veri tabanına göre mevsimin sona ermesiyle Frozen da takımdan ayrıldı.

SuperMassive’den ayrıldıktan sonra XTEN Esports’a transfer olan Frozen, LLA’de şampiyon olmak için çabaladı. Phase 1’da 5. olan ekip Phase’ya geçildiğinde galibiyet alamadı ve play-off’lara kalmayı başaramadı. Tabii takım bu mevsim şampiyon olsaydı bile MSI iptal edildiği için herhangi bir uluslararası turnuvaya katılamayacaktı.

Takımın diğer Koreli oyuncusu Focus geçtiğimiz günlerde ülkesine dönmüştü. Frozen da geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından Kore’ye döndüğünü belirten bir paylaşım yapmıştı. Frozen’ın profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırıp sonlandırmadığı hakkında herhangi bir açıklama yok. Bakalım Tahir Abi ilerleyen günlerde nasıl bir rota izleyecek?

Photo Credit: Riot Games