Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite’ta Chapter 2 zamanı!

Fortnite’ta Chapter 2 zamanı!

Epic Games, Fortnite'ın yeni dönemini başlattı ve Fortnite: Chapter 2'yi duyurdu!

Fortnite'ta yeni dönem başlıyor. Battle Royale oyunların ağır başlarından olan Fortnite, tamamen değişiyor. Yepyeni bir harita ve gelişmiş oyun mekanikleri ile bambaşka bir Fortnite karşımıza çıkıyor. Fortnite'ın 10 sezondan oluşan birinci sezonu geçtiğimiz günlerde sona erdi ve oyunda kocaman bir kara delik oluştu. Bu kara delik, her şeyi yutarak Fortnite'ın tüm haritasını ortadan kaldırdı. Yapımcı firma bunla da yetinmedi, Fortnite'ın Twitter hesabındaki bütün tweetler silinmişti.

Chapter 2 ile oyuna eklenen bazı değişiklikler:

1- Yüz, yüz ve yüz

Fortnite oynanmaya başladığından beri oyunun en mantıksız mekaniklerinden birisi suda yürümekti. Karakterler maalesef suda yüzemiyordu ve çok yavaş yürüdükleri için açık hedef haline geliyordu. Haliyle oyuncular da sulu bölgelerden geçmeye korkuyordu. Artık oyunda yüzebileceksiniz ve rahatça sulu bölgelerden geçebileceksiniz. Şu an ''sonunda'' dediğinizi duyar gibiyiz, ancak unutmayın ki yüzmeniz sizi yine açık hedef haline getirecek.

2- Atla sırtıma 

Bazı oyunlarda bulunan bu mekanik Fortnite'ta bulunmuyordu. Müjde! Artık yaralanan arkadaşlarınızı sırtınızda taşıyabilceksiniz. Artık iyi oynayarak mı taşırsınız yoksa sırtınızda mı taşırsınız orası size kalmış.

3- Rastgele

Atın oltaları suya, bakalım oltaya ne takılacak. Oyunda artık suya olta atabiliyorsunuz. Bu oltanın ucuna can veren balıklar da takılabilir, silahlar da takılabilir.

İşte Chapter 2'nin tanıtım videosu: