Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite World Cup başlıyor!

Fortnite World Cup başlıyor!

Fortnite World Cup başlıyor!

Her hafta 1 milyon dolarlık ödülün dağıtılacağı Fortnite World Cup 13 Nisan’da başlıyor.

 

Çevrimiçi Açık Elemeler’in ilk haftası, Tekli turnuva ile 13 Nisan’da başlarken Duo turnuvası ise bir sonraki hafta başlayacak. Çevrimiçi Açık Elemeleri toplamda 10 hafta sürecek.

Fortnite World Cup Çevrimiçi Açık Elemeler

Arena Modu

Oyuncular Arena oyun modunda mücadele edip Şampiyonlar Ligi’ne yükselme şansını yakalayabilirler. 1. olmayı başardığınız takdirde, Fortnite World Cup Çevrimiçi Açık Elemeleri’ne katılma hakkını kazanabilirsiniz.

Çevrimiçi Açık Eleme Yarı Finalleri

Cumartesi günleri düzenlenecek olan Çevrimiçi Açık Elemeleri’ne katılma hakkı kazanan oyuncular, 3 saatlik oturum süresince en fazla 10 maç yaparak puan kazanmaya çalışacaklar. Karşılaşmaların ne zaman olacağı ise sunucu bölgelerine bağlı olarak değişkenlik gösterecek. Oturumların sonunda her bölgesinin en iyi 3.000 oyuncusu Pazar günü düzenlenecek olan Çevrimiçi Açık Eleme Finalleri’ne yükselecek.

Çevrimiçi Açık Eleme Finalleri

İlk 3.000’e giren oyuncuların puanları, Çevrimiçi Açık Eleme Finalleri’ne başlarken sıfırlanacak. Daha sonra tekrar yarı finallerde olduğu gibi oyuncular önceden belirlenmiş üç saatlik oturum boyunca en fazla 10 maç yaparak puan kazanmaya çalışacak. Oturum sonunda kazananlara ve en iyi performansı sergileyen oyunculara 1.000.000 dolarlık ödül havuzundan ödüller dağıtılacak. Her hafta düzenlenecek olan turnuvalarda en iyi dereceye giren Fortnite oyuncuları, 26-28 Haziran tarihlerinde New York’ta düzenlenecek olan Fortnite World Cup’a davet edilecek.

Puanlama Sistemi

Tekli

  • Azmin Zaferi: 10 Puan
  • 2. – 5. Oyuncular: 7 Puan
  • 6. – 15. Oyuncular: 5 Puan
  • 16. – 25. Oyuncular: 3 Puan
  • Avlama Başına: 1 Puan

Çiftli

  • Azmin Zaferi: 10 Puan
  • 2. – 3. Çiftler: 7 Puan
  • 4. – 7. Çiftler: 5 Puan
  • 8. – 12. Çiftler: 3 Puan
  • Avlama Başına: 1 Puan

Aşağıdaki çizelgeye göre oyuncular, haftalık elemelerde kendi bölgelerinde gösterdikleri performanlar göz önünde bulundurularak Fortnite World Cup Finalleri’ne katılmaya şansı elde edebilecek. 

 

Eğer turnuvaya bir arkadaşınızla beraber takım olarak katılmayı düşünüyorsanız para ödülleri ve Fortnite World Cup Finalleri için haftasonu yapılan tüm Çevrimiçi Açık Elemelere aynı takım arkadaşınızla katılmanız gerekiyor. Ancak haftadan haftaya takım arkadaşınızı değiştirme hakkına sahipsiniz.