Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Formula 1, espor turnuvasıyla geri dönüyor!

Formula 1, espor turnuvasıyla geri dönüyor!

Corona salgını her şeyi etkilediği gibi spor organizasyonlarının da iptal olmasına neden oldu. İnsanların evlerinde oturmak zorunda olduğu bu dönemlerde spor organizasyonlarının olmaması, zaman geçirecek eğlenceli etkinlikleri de azaltıyor. İşte tam burada bütün sektörün imdadına espor yetişiyor.

Ligleri iptal olan sporcular, kendilerini oyun oynamaya ve oynadıkları oyunları yayınlamaya verdi. Spor organizasyonları ise espora yöneldi. İptal olan Formula 1, F1 2019 oyunu üzerinden bir Grand Prix Serisi düzenleyeceğini duyurdu. Oyuncular ise F1 sürücüleri olacak.

Sanal Grand Prix Serisi, ertelenen bütün yarışmaları takip ederek yapılacak. Bu pazar başlayacak olan organizasyonun mayıs ayına kadar planlaması yapılmış durumda ama mevcut durumun daha da uzun sürmesi durumda plan uzayabilir.

İlk yarış için F1 sürücülerinin yanında ünlü isimler de yer alacak. Bu isimler önümüzdeki günlerde duyurulacak. Her sürücü yarışmaya uzaktan katılacak. Yarışma, F1’in resmi Twitch, YouTube ve Facebook kanallarından canlı olarak yayımlanacak.

Sanal Bahrain Grand Prix, 28 tur ve normalinin yarısı uzunluğunda olacak. Rekabeti arttırmak için de her araç eşit ekipmanlarla yarışacak. Araçların aldığı hasar yüzdesi ise azaltılacak. Bu organizasyonun tamamen eğlence amaçlı olduğunu belirtelim. Yarışmacılar herhangi bir puan kazanmayacak.

F1, yarış olmayan haftalarda çevrim içi yarışlar da düzenlemeyi planlıyor. Bu yarışmaların sonucunda, katılımcılar F1 sürücüleri ile beraber yarışma şansına sahip olacak.