Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fnatic Rekkles: Invictus Gaming’i iki kez yendik. Onlardan korkum yok.

Fnatic Rekkles: Invictus Gaming’i iki kez yendik. Onlardan korkum yok.

3-0’lık ezici Cloud 9 galibiyetinin ardından Worlds finaline 7 yıl aradan sonra bir kez daha yükselen Fnatic maçların ardından sorulara cevap verdi. Düzenlenen basın toplantısında Kore basınının sorularına cevap veren Fnatic ekibinin cevapladığı sorulara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Soru: Geçen seneki Fnatic ile bu seneki Fnatic arasındaki farklar neler?
Dylan Falco: Daha tecrübeli bir takım haline geldik. Bu sene ayrıca Youngbuck’ımız var.

Soru: 7 yıl aradan sonra Fnatic’i finalde görmek nasıl hissetirdi?
Rekkles: O kadar da önemli bir olay değil. Önemli olan kazanmak ya da kaybetmek.Bu yüzden finale çıkmamız hakkında pek fazla düşünmedim.

Soru: Finalde olmak nasıl bir duygu?
Rekkles: Benim tek istediğim şey kazanmak.

Broxah: Mutluyuz tabii. Eğer Worlds’ü kazanabilirsek asıl o zaman kutlamaya başlayacağız.

Soru: Son oyunda Fnatic ne zaman oyunu kazandıran hamleyi yaptı?
Caps: Açtığımız farkı daha da büyütmek istiyorduk. Bence baronu almak zaten oyunu bitirmemize yetecekti. Aldıktan sonra minyol dalgalarıyla beraber koridorları ittirdik.

Soru: D grubundan iki takım finalde tekrar karşılaşacak. Orta koridorların oldukça dikkat çektiği bu turnuvada rakibin Rookie Caps ile karşılaşmayı dört gözle beklediğini söyledi. Sen ne düşünüyorsun?
Caps: Worlds’e gelirken Rookie’e karşı oynamayı çok istiyordum. Grup aşamasında Rookie’nin güçlü ve zayıf yanlarını öğrenebildim. Worlds’te onun kadar kendimi gösteremediğimi düşünüyorum. Bana kalırsa Rookie grup aşamasında sergilediği aynı oyun tarzına devam edecek. Bu bir haftalık arada daha iyi performans sergilemek için elimden geleni yapacağım.

Soru: Fnatic’in IG’yi yenme şansı nedir?
Rekkles: Bizim kazanma şansımız onlardan yüksek. Onlar da burada olmayı hakettiklerini gösterdiler tabii ama grup aşamasında onları iki kez yendik. Bu galibiyetler ne şanstı ne de rastgeleydi. Onlardan korkum yok. Onlardan daha iyi takım olduğumuza inanıyorum.

Soru: Rookie LeBlanc’ın çok iyi bir orta koridor seçimi olduğunu söylüyor. Sen ne düşünüyorsun? Ayrıca üçüncü maçta orman için meta dışı diyebileceğimiz Rek’sai’yi seçtiniz. Bunun sebebi nedir?
Caps: LeBlanc güçlü bir orta koridor seçimi. Rakibimiz orta koridor için çok şampiyon banlamıştı, üç civarı diye hatırlıyorum. Bu yüzden LB seçtik. Erken oyunu da güçlü durumda.

Rek’Sai’ye gelirsek. Aslında bu metada iyi bir seçim sayılabilir. Özellikle Worlds metasının güçlü şampiyonlarından Xin Zhao’ya karşı aşırı güçlü.

Soru: IG’nın Koreli oyuncuları olmasına rağmen çoğu Koreli espor hayranı sizi destekleyecek. Düşünceniz nedir?
Dylan: Gerçekten muhteşem. Şuan Kore’de oynuyoruz ve Koreliler bizi destekliyor. Bu da şu anlama geliyor; hem EU’nun hem de Kore’nin desteği arkamızda.

via: invenglobal.com