Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Finale yükselen ikinci takım 1907 Fenerbahçe oldu

Finale yükselen ikinci takım 1907 Fenerbahçe oldu

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde dün ilk yarı final heyecanı yaşanmıştı. Bahçeşehir SuperMassive ve Royal Youth arasında oynanan maçın galibi 3-2 skorla Bahçeşehir SuperMAssive olmuştu. Bugünse, hem arı final heyecanına hem de dev bir derbiye sahne olan 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor maçı ile ikini finalist belli oldu. Çekişmeli geçen bu heyecanlı derbinin sonucunda, final maçının Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe arasında oynanacağı belli oldu.

Günün açılış maçında ilk kanı döken takım Galatasaray oldu ve etkili bir giriş yaptı. Ejderi de alan takım,  Fenerbahçe ile karşılıklı hamleler yaparak çekişmeli bir oyun izletti. İlk kuleyi de alan takım taraftarlarını umutlandırmaya devam ederken Fenerbahçe de cevap niteliğinde hamleler yaptı. Takım savaşlarında daha etkili oyun sergileyen Fenerbahçe, önce orta koridor kulesini ardından da Bulut Ejderi’ni alarak oyunda baskınlığını ilan etti. Baron’a yöneldikleri dakikada Galatasaray ile girdikleri takım mücadelesinden galip çıkan Fenerbahçe, Baron güçlendirmesine de ulaştı. Galatasaray maça ne kadar iyi başlamış olsa da bu performansı sürdüremedi. Maçın son dakikalarında 2 dakika gibi bir sürede 2 katliama imza atan Fenerbahçe, Nexus’a yönelip dakika 24’te 19-8 skor ile ilk galibiyetini hızlı bir şekilde almayı başardı.

Yarı final serisine 1-0 önde başlayan Fenerbahçe, ikinci maçta ilk kanı alarak hızlı bir başlangıç yaptı. Dakika 10 geride kaldığında Galatasaray henüz bir skor bile alamamıştı. İlk maçın aksine pasif kalan takım, varlığını gösteremedi. Fenerbahçe, Vadi’nin Alameti’ni, iki kuleyi ve ejderi alıp 8 bin altınlık üstünlüğe sahip oldu. Takım savaşında Madness, ultisi ile etkili bir hamle yapacak gibi görünse de Bolulu üst üste aldığı skorlar ile takımının üstünlüğünü korumasını sağladı ve katliama imza attılar. Üst üste ultilerin kullanıldığı ve Fenerbahçe adına başarılı hamlelere sahne olan pozisyonların ardından Nexus’a yönelen üstün takım, dakika 27’de 13-4 gibi net bir skorla yine hızlı bir galibiyet aldı ve final aşamasına yükselmeye bir adım daha yaklaştı.

Serinin üçüncü maçında ilk kanı döken takım 2-0 önde olan Fenerbahçe oldu ama Galatasaray’dan cevap gecikmedi ve hızlı bir başlangıç yapıldı. Ejderi almaya yönelen Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki takım savaşından bir sonuç çıkmasa da daha sonra ejder Fenerbahçe’nin oldu. Bu sırada Vadi’nin Alameti’ni alan Galatasaray, orta koridorda Alamet’i çağırarak kuleyi almak istese de başarılı bir sonuca ulaşamadı. Galatasaray Alev Ejderi’ni de aldı ve ilk iki maçın aksine daha aktif bir oyun sergiledi. Final biletini kaptırmak istemeyen takım bu maçın son şansları olduğunun bilincinde olarak bir şeyler yapmaya çalışsa da Fenerbahçe buna engel olmayı sürdürdü. Kule altında başlayan takım savaşında Fenerbahçe üst üste skorlar aldı ardından da kuleyi yok etti. Derken, Galatasaray’ın aldığı skorlar ile çekişmeli bir maç izlemeye başladık. Dakika 20 geride kaldığında maç Galatasaray’ın lehine devam ediyor gibi görünüyordu. Nexus’a yönelen Galatasaray, inhibitör kulesini aldığı sırada Baron’a yönelmeye karar veren Galatasaray güçlendirmeyi de alarak bu serideki en iyi performansını sergiledi. Yeniden Nexus’a yönelen Galatasaray’a Fenerbahçe engel olmayı başardı. Ejderi de alan Galatasaray Nexus’u almak için boşluk aradığı dakikalarda girilen takım savaşında Fenerbahçe üstün geldi. Fenerbahçe’nin Baron’u aldığı sırada Nexus’a yönelen Galatasaray’a cevap vermekte gecikmeyen Fenerbahçe, özellikle Bolulu’nun hamleleri etkili oldu. Karşı ataklarla Nexus’a yönelen Fenerbahçe, 42 dakika boyunca çekişmeli ve çok heyecanlı geçen maçın galibi Fenerbahçe oldu ve ikinci finalist olmayı başardı.