Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 4 büyük ligin finalistleri belli oldu

4 büyük ligin finalistleri belli oldu

Heyecanın eksilmediği 4 ligin finale kalan takımları belli oldu!

 

VŞFL

Haftasonu oynanan iki mücadelenin ardından finale kalan takımlar belli oldu. Cumartesi günü Royal Youth-Super Massive mücadelesi tüm espor severlere doyumsuz dakikalar yaşattı. İlk 2 karşılaşmada SUP kazanan taraf oldu. Son mücadeleye girilirken herkes serinin 3-0 biteceğine inanıyordu fakat rüzgar bir anda tersine döndü. RYL 3. oyunda kendine geldi ve durumu 2-1 yaptı. Ardından 2-2 ye gelen oyun sonrasında herkesin kafasında soru işaretleri oluşmuştu. Eşine az rastlanır bir geri dönüş mü gelecekti yoksa SUP uzun süredir kimselere bırakmadığı KMF'de tekrar finale kalan taraf mı olacaktı? Son oyun ise RYL'in önde olduğu bir erken oyun sonrası baronda yaşanan ufak bir hata ile SUP'a döndü. Oyunu kapatmasını bilen SUP ilk finalist olarak adını yazdırdı.

Pazar günü oynanan derbide ise 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor karşı karşıya geldi. Tam 16 maçtır yenilmeyen FB, GS karşısında da bu serinin bozulmasına izin vermedi ve 3-0'lık bir skorla adını finale yazdıran ikinci takım oldu. Son oyun ise belki de sezonun en heyecanlı maçıydı. Sürekli gidip gelen mücadelede FB son takım savaşında oynadığı güzel oyunla kazanan taraf oldu.

 

LCS

Cumartesi gecesi TSM ve Cloud9 mücadelesiyle final bileti alan ilk takım belli oldu. Cloud9 ilk iki oyunda adeta TSM'e göz açtırmadı. Oyuna ortak olamayan TSM'de umutlar tükenme noktasına gelmişti ki 3. maçta aldıkları takım savaşı onları umutlandırdı ve seriyi 2-1'e getirdiler. 4. ve 5. maçlarda ise son ana kadar ortada geçen oyun tarihin en iyi geri dönüşlerine sahne oldu ve TSM skoru 3-2 yaparak kazanan taraf oldu. Temsilcimiz Broken Blade neredeyse tüm oyunlarda üstün performans göstererek hepimizi gururlandırdı.

Pazar gecesi ise Team Liquid ve Fly quest karşı karşıya geldi. 3-0 skorla TL'nin kazandığı seride Pobelter ve WildTurtle'a rağmen FLY neredeyse varlık gösteremedi. İlk oyunda Taric-Sona alan TL, tüm mücadeleleri sakince oynatıp final biletini alan ikinci takım oldu.

 

LEC

Mevsimin başında büyük umutlarla başlayan Origen, G2 ile karşılaşarak final bileti aradı. Ama tek taraflı geçen maçta kazanan ve finale tekrar ve tekrar adını yazdıran G2 oldu. Fnatic ise 3-1'lik skorla diğer finalist olurken, sezon başından beri bu iki takımın finalist olacağı herkes tarafından öngörülüyordu. 13 Nisan'da ise finalde karşılaşacaklar ve Avrupa'nın en iyisi ünvanı için vadiye inecekler.

 

LCK

Korede ise finaller değişik oynandığı için Griffin direk finalist olmuştu ve rakibini arıyordu. KZ yarı finale gelmek için DWG'i eledi ve sonra SKT ile karşı karşıya geldi. Faker'lı SKT ise tartışılan performanslarının ardından 3-0 net bir skorla finalist oldu. Griffin hala SKT'nin seviyesinin üstünde bir oyun oynasa da Kore ligi olduğu için ve kadrosu her an sürpriz yapma özelliğine sahip olduğundan SKT kupayı kaldırabilir.