Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Finale yükselen ilk takım Bahçeşehir SuperMassive oldu

Finale yükselen ilk takım Bahçeşehir SuperMassive oldu

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde sona yaklaşıldı. Son dörde kalan takımlar 1907 Fenerbahçe, Bahçeşehir SuperMassive, Royal Youth ve Galatasaray olurken ilk yarı final karşılaşması Royal Youth ile Bahçeşehir SuperMassive arasında oldu. Sizler için ilk yarı final karşılaşmasını değerlendirdik:

Günün açılış maçında, bir şeyler yapmaya çalışan bir Royal Youth ve buna izin vermeyen SuperMassive kompozisyonlarına sahne oldu. Henüz dakika 1 yeni tamamlanmışken ilk kanı alan Zeitnot, SuperMassive hanesine skoru yazdırdı. Ejderi de alan SUP, oyunda üstünlüğünü resmen ilan etti ancak bu sırada Royal Youth da Vadi’nin Alameti’ni almayı başardı. Baron’u almak için hamleler yapan Royal Youth, son saniyede SUP’un çaldığı skorla neye uğradığını şaşırdı. Erken maçta güçlü bir performansla üstünlük kursa da karşılıklı hamlelere sahne olan maçta SUP yeniden kontrolü ele aldı. Önce Baron’u alıp ardından bu alanda Royal Youth’u katleden takım, üstünlüğünü tekrar kurdu. Ardından Nexus’a yönelen takım hedefine ulaşamadı ancak iki Nexus kulesi çoktan düşmüştü. Mücadelelerde özellikle GBM’in etkili performans sergileyememesi Royal Youth’un aleyhine olan en büyük etkenlerden biri oldu. Bu durumla birlikte, Royal Youth’un geride kaldığı dakikalar da devam etti. SUP, özellikle Zeitnot’un son dakikalarda sergilediği mükemmel performansla yeniden Nexus’a yöneldi ve bu kez istediğini alarak dakika 33’te 22-17 skorla galibiyeti aldı.

Günün ikinci maçında, ilk kanı döken takım Bahçeşehir SuperMassive oldu. Dakika 11’de ilk kuleyi alan ve ardından Vadi’nin Alameti’ni de alan SuperMassive ilk oyunda olduğu gibi üstünlük kurdu. Altın farkını 4 bine çıkaran SUP karşısında, özellikle GBM etkili hamleler yapamadı. SuperMassive’de özellikle Zeitnot hem hamleleri hem de takım arkadaşlarını savunma konusunda oldukça başarılıydı. Dakika 22 olduğunda iki takımın da birer rakip kulesini aldığı sahnenin ardından SUP Bulut Ejderi’ni aldı ve bu anlarda Royal Youth’un sadece 1 skoru mevcuttu. Bu üstünlüğe Baron önü savaşını kazanıp aldıkları Baron güçlendirmesini de ekleyen SUP, Nexus’a ilerleyerek oyunu bitirmek istedi. İnhibitörlerde başarılı hamleler yapmış olsalar da Royal Youth rakibini engellemede başarılı oldu ancak bu engel sadece sonucu geciktirdi. Dakika 30’da 19-4 skorla, oyun boyunca dominant olan SUP ikinci galibiyetini aldı.

Günün üçüncü maçında, ilk kanı alan takım 2-0 skorla geride olan Royal Youth oldu. İyi bir başlangıç yapan takımın oyuncusu Closer tek başına ejderi aldı. Diğer iki maçın aksine üstünlüğü kuran Royal Youth, özellikle Closer’ın güçlü oyunuyla SuperMassive’e etkili engeller koydu. Agresif bir oyun sergileyen takım, Vadi’nin Alameti’ni de çağırarak orta koridor kulesini aldı ve aynı sırada skor farkını da açtı. Dakika 16’da Royal Youth 4 kule birden almış durumdaydı ve altın farkı 6 bini geçmişti. Dakika 20 olduğundaysa oyuna hâkim olan takım üçüncü Alev Ejderi’ni de aldı ve oyun kontrolünü artırdı. Üst üste aldıkları skorların ardından Baron’a yönelen Royal Youth güçlendirmeyi de alarak maçı bitirmeye gitti. Dakika 26’da 24-8 skorla net bir galibiyet kazanan takım kalan maçlar için de moral de kazanmış oldu.

Serinin dördüncü maçında, ilk kanı alan takım Royal Youth oldu. Aynı anda iki skor birden alsalar da SUP’un skor almasını da engelleyemediler.  Dakika 8’de başlayan takım mücadelesinde Royal Youth mükemmel bir performans sergileyerek oyunda kurduğu üstünlükle birden 4 skor kazandı. Bu takım mücadelesinde kule altında aldıkları skorları sevmiş olacaklar ki yine aynı noktada bir takım savaşı daha gördük. Bu savaşı da lehine çeviren Royal Youth, SUP oyunda varlığını göstermek ve yarı finallere gitmesi için gereken 1 galibiyeti almak istese de engel oldu. Çekişmeli geçen maçta Royal Youth, önce ejderi aldı, ardından girdikleri takım savaşını kazanarak Vadi’nin Alameti’ni aldılar. 5 bin altınlık üstünlükle girdikleri Baron önü mücadelesinde mağlup oldular. Yaptıkları hatalar kontrolün SUP’a geçmesini sağlamadı ve Baron’u alıp Nexus kulelerine yönelen Royal Youth’un 9 bin altınlık üstünlüğü oldu. Önceki üç maç boyunca maça iyi başlayan takım oyun kontrolünü sağlamış ve bunu oyun sonuna kadar sürdürmüştü. Bu maçta da bozulmayan durum ile dakika 32’de 26-15 skor ile Royal Youth iyi başladığı oyunu galibiyetle bitirdi.

Günün son maçında, ilk kanı döken takım Royal Youth oldu. Dakika 15 olduğunda hala bir skoru olan Royal Youth’un aksine SuperMassive, etkili hamleler yapmaya başlamış ve hanesine bir de ejderi eklemişti. Royal Youth son oyunu kazanarak finale adını yazdırma isteğini çok net gösterdiği dakikalarda üstünlük kurmak için elinden geleni yaptı. Girdikleri takım savaşını kazandılar ve devam eden dakikalarda çekişmeli bir maç gördük. Ancak maçta üstün çıkan bir takım elbette olacaktı. Serinin beşinci maçında, bu takım Royal Youth olacak gibi görünse de SuperMassive karşı ataklarla öne geçmeyi başardı. Dakika 27’de aldıkları Alev Ejderi de SUP’a kontrol etkisini artıma olarak geri döndü. Ejder öncesinde Royal Youth yaptığı hatayla belki de maçın kaderinin değişmesine sebep oldu. Bu dakikalarda 10 bin altınlık bir üstünlüğe sahip olan SuperMassive, diğer bir Alev Ejderi’ni de alarak Baron’a yöneldiler ve deyim yerindeyse güçlerine güç kattılar. Nexus’a yönelen SUP, dakika 36’da galibiyeti alarak finallere yükselen ilk takım oldu.