Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Farming Simulator 19’un satış rakamları uçuyor

Farming Simulator 19’un satış rakamları uçuyor

FarmVille ile başlayan yolculuk bambaşka bir yere doğru gitmeye başladı.

Aktif tarımcılık simülasyonu oyunları arasında en popüler ve beğenilen oyun olarak öne çıkan Farming Simulator 19 satış rakamları kelimenin tam anlamıyla uçuşa geçti. 20 Kasım 2018’de piyasaya sürülen oyun, çıktığı günden bugüne kadar 2.000.000’dan fazla satılarak büyük bir başarıya imza attı. Oyun tarzından dolayı bu tarz bir simülasyon oyununun böyle bir satış rakamına ulaşması birçokları tarafından oldukça şaşırtıcı karşılansa da oyun büyük bir hızla ilerlemeye devam ediyor.

Piyasaya çıktıktan sonraki ilk 10 gün içerisinde 1 milyon satış rakamına ulaşan oyun, bu yükselişini devam ettirerek kısa bir süre içerisinde 2.000.000 satış rakamına ulaştı. Oyunun geliştiricilerinden CEO Christian Amman oyunun yakaladığı bu başarıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Sıkı çalışmalarımızın etkisini görmek inanılmaz bir his. Farming Simulator 19 daha önce bu tip bir oyunun ulaşamadığı bir rekora imza attı. Oyuncuların bu muhteşem yolculuğa katılmasından dolayı mutlu ve gururluyuz.” sözleriyle hislerini ve içinde bulundukları tabloyu açıkladı.

Dört ay içerisinde 2 milyon satış rakamına ulaşan oyun, şu anda PC, PS4 ve XBOX platformlarında oynanabiliyor. Oyunun ilerleyen günlerde Nintendo Switch’de de oynanabileceği duyuruldu. Özel sinematik görüntüleriyle de oyun severlerin beğenisini toplayan oyunla ilgili oynanış videosunu aşağıda bulabilirsiniz.