Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fable oyunu ortaya çıktı: Masallar gerçek mi oluyor?

Fable oyunu ortaya çıktı: Masallar gerçek mi oluyor?

Fable, Xbox Series X ve PC için geliyor. Türkiye saatiyle akşam yapılan tanıtım etkinliğinde ortaya çıkan Fable, bir süredir çıkması beklenen oyunlar arasında yer alıyordu. Masalsı bir evreni işaret eden oyunun fragmanı bir periyle başlıyor ve ormanda ilerliyor. 

Yıllardır söylentiler ve sızıntılar ile karşımıza çıkan Fable adlı oyun nihayet duyuruldu. oyunu Xbox Game Showcase’te duyurulan oyun için kısa bir tanıtım fragmanı da paylaşıldı. Tanıtım videosunda oyuna dair çok az detay bulunuyor zira 1 dakika gibi kısa bir fragman paylaşıldı. Bunun yanında oyun, Xbox Series X ve PC için oynanabilir olacak.

Oyunda tam olarak nasıl bir oynanış dinamiği var bilmiyoruz ancak yine de fantastik canlılıar ve masalsı yerlerle dolu bir dünyayı keşfedeceğiz gibi görünüyor. Fable Legends adlı çok oyunculu moda sahip oyunun 2016 yılında iptal edilmesi şaşkınlık yaratmıştı. Fable oyunlarının üstündeki kara bulut 2018 yılında tekrar karşımıza çıktı ve Fable Fortune adlı kart oyunu yayımlandıkltan 2 yıl sonra sonlandırılmıştı.

Yeni Fable oyununun açık dünya temelli bir rol yapma oyunu olacağı aktarılıyor.