Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Esporda Rainbow Six

Esporda Rainbow Six

Ubisoft yapımı Tom Clancy’s Rainbow Six oyunu 1998’den beri hayatımızda olan ve son sürümü Siege ile birlikte espor sektöründe de yer almaya başlamış oyun serisidir. Her yeni güncellemede espora daha da adapte edilen oyun için yeni bir güncelleme geleceği duyuruldu. Gün geçtikçe Rainbow Six yayını yapan kanalların sayısındaki artışla birlikte izleyici kitlesi de yükselmeye devam ediyor. Twitch izlenme oranlarıyla da başarısını kanıtlayan oyunun toplam izlenme saati 1.548.706, yayın yapan kanalların sayısı 43.501 istatistiklerine ulaşmıştır. 

US Nationals, Amerika’nın en iyi Rainbow Six takımları ve oyuncularının karşılaşmalarını yaptığı turnuvadır. 4 doğu, 4 batı takımının katıldığı turnuvanın sonucunda 4 takım play-off karşılaşmalarına kalmaya hak kazanır, play-off karşılaşmalarını kazanan iki takım finalde karşılaşor ve şampiyon belli olur. Turnuva ödülü ise 20 bin dolar olarak belirtilmiştir. Turnuvaya katılan Doğu takımları Rogue, Team Sinister, Spacestation, Rise Nation ve Batı takımları Orgless, Evil Geniuses, Cloud 9, Elephant Gang’dir.

Six Invitational, Montreal, Kanada’da Place Bell’in 11-17 Şubat tarihleri arasında ev sahipliği yaptığı ve en iyi 16 takımın rekabet ettiği turnuvadır. A, B, C ve D gruplarında yer alan takımlar şu şekildedir: Faze Clan, Fnatic, Team Reciprocity, Ninjas in Pyjamas, Rogue, Immortals, Team Empire, SpaceStations Gaming, G2 Sports, Mocklt Esports, Team Liquid, Mantis FPS, Evil Geniuses, Nora Rengo, Penta, LeStream Esports’dur. Çeyrek final, yarı final ve büyük final olarak 3 aşamada gerçekleşen karşılaşmalarda son şampiyon G2 Esports oldu. Rainbow Six’in gelmiş geçmiş en büyük ödül havuzuna sahip 2019 turnuvası toplamda 2 milyar dolar ödül verdi.

Pro League, ESL tarafından organizasyonu yapılan Rainbow Six oyununun profesyonel espor ligidir.2017 yılında başlayan Pro League’de DarkZero Esports, Evil Geniuses, Excelerate Gaming, OrgLess, Rise Nation, Rogue, Spacestation, Team Raciprocity takımları karşılaşmalarda rekabet etmektedirler. Ayrıca farklı bölgelerden katılan takımlar da vardır. Son ödül havuzu toplamda 275 bin dolar olan turnuvanın dokuzuncu sezon karşılaşmaları 18- 19 Mayıs tarihinde Milan, İtalya’da gerçekleşecek. 

Gerçekçiliği ve oyun senaryosu ile öne çıkan Rainbow Six’in ilerleyen günlerde gelecek yeni güncellemeleri, oyunu daha da sürükleyici hale getirecek gibi görünüyor.