Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ESL One Mumbai kazananı Keen Gaming oldu

ESL One Mumbai kazananı Keen Gaming oldu

Mineski ve Keen Gaming arasında gerçekleşen final karşılaşmasında iki takım da büyük ödüle ve kupaya ulaşmak için kıyasıya mücadele etti. Kendisinden büyük beklentiler olan Keen Gaming bu beklentileri final aşamasına yükselerek büyük oranda karşıladı. Mineski ise hakkında olumlu olumsuz yorumlar yapılan bir takımdı ve bazı kişilerin beklentilerini karşılarken bazılarını şaşırttı.

İlk oyunun başladığı ilk andan itibaren oyun kontrolü anlamında üstünlük kuran Çinli takım Keen Gaming, özellikle Spectre ile geç oyunda bu oyunun avantajlı tarafı durumdaydı. Mineski potansiyeli olduğunu gösterdi ve oyunda heyecan uyandıran hamleler ile aradaki farkı kapatabileceğinin sinyallerini verdi. Ancak bu sinyaller oyunu kazanma anlamında yeterli olmadı ve galibiyeti, rakibi Keen Gaming’e bırakmak zorunda kaldı.

Mineski, ikinci oyuna değişiklikler yaparak başladı ve diğer ihtimalleri değerlendirmek istedi. Erken oyunda daha iyi performans sergilemiş olmasına rağmen oyunda dakikalar ilerledikçe Keen Gaming yine kontrolü sağladı ve rakibinin galibiyete ulaşmasını engelledi.

İki oyunda da üstünlük kurmuş olan ve bu üstünlükler ile motivasyonu yüksek durumda olan Keen Gaming için üçüncü maç, son tur olacak gibi görünüyordu. Bu maçı da kazanması durumunda kupaya kavuşacak olan takım oyunu uzatmak istemiyordu. Bu hedefine çabuk ulaşmak için etkili oyun performansı sergilemeye devam eden Keen Gaming, istediğine ulaşmayı üçüncü turda başardı. Mineski cephesinden baktığımızda, takımı yenilmiş olsa da gözleri üzerine çeken bir oyuncu vardı: Febby. MVP ödülü için oylanan oyuncu takımının aksine kazananlar arasında olmayı başardı. Hem kupayı hem de ödül havuzundan en büyük payı yani 135 bin doları alan Keen Gaming için yeni hedef MDL Disneyland Paris Major.

 

 CHAMPIONS  #ESLOne @keen_gamingcn pic.twitter.com/mqlOw7ApOu

— ESL Dota2 (@ESLDota2) 21 Nisan 2019