Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ESL One Mumbai play-off aşamasında neler oldu?

ESL One Mumbai play-off aşamasında neler oldu?

Büyük ses getiren Dota 2 karşılaşmalarına sahne olan ESL One Mumbai turnuvası geride kaldı. Beklenti yaratan takımlar genel tablo itibarıyla bu beklentiyi karşılaşmış olsa da sürprizlerle dolu takımlar da vardı. Grup aşamasından sonra play-off aşamasında neler olduğunu değerlendirdik.

Na’Vi – Keen Gaming

Birçok Dota 2 takipçisi, bu karşılaşmanın galibinin Çinli takım Keen Gaming olacağını düşünüyordu. Ancak Na’Vi umulanın üzerinde bir performans sergiledi. İlk oyunda, Keen Gaming üzerinde baskı yaratmayı başarmış olsalar da ikinci oyun için aynı şey geçerli olmadı. İlk oyunda özellikle Crystallize’ın güçlü oyun performansı ve kontrolü Na’Vi’ye galibiyeti getirmişti. 1-0 önde olmanın motivasyon anlamında üstünlük olduğunu düşünürsek bu motivasyonun onlara yeterli gelmediğini söylemek yanlış olmaz. İkinci oyunda skoru eşitleyen Keen Gaming, oyunun üçüncü turda sonuçlanacak olmasını sağladı. Üçüncü turda, Na’Vi istediğini aldı ve galibiyeti hanesine yazdırdı.

Mineski- Team Team

Güneydoğu Asya’nın güçlü takımı olarak tasvir edilen Mineski, özellikle EternalEnvy karşısındaki hamleleriyle rakibini kontrol altına alma konusunda başarılıydı. Team Team cephesinden bakıldığında, yapılan hataların art arda iki mağlubiyet getirdiği bir gerçek. Mineski, rakibinin hatalarını fırsata çevirerek ve etkili bir performans ortaya koyarak 2-0 galibiyete ulaşmayı başardı.

Na’Vi – Mineski

ESL One Mumbai boyunca en heyecanlı maçlardan biri şüphesiz Na’Vi – Mineski oldu. İlk oyunda, Na’Vi elinden gelen her şeyi yapmaya çalışsa da Mineski karşısında üstünlük kuramadı. Kurduğu düşünülen anlarda ise bu üstünlüğü ise korumayı başaramadı. İkinci oyunda 70 dakika gibi uzun bir karşılaşmaya tanık olduk. Durmaksızın aksiyon dolu anlara sahne ESL One Mumbai sahnesinde, Na’Vi bu kez daha iyi bir performans sergiledi ve varlığını hatırlatmayı başardı. Üçüncü maçta her şey takımların performansına bağlıydı. Sonucu belirlyecek olan olan son tur sadece 23 dakika sürdü ve Mineski Na’Vi karşısında galibiyeti aldı

Team Team – TNC

Mineski karşısında mağlup olduktan sonra Team Team, beklenmeyen bir şekilde TNC karşısında da mağlup oldu. Oyun sırasında özellikle Rubick, hamleleri ile ön plana çıktı ve takımına galibiyeti getirdi.

Keen Gaming – TNC/ The Pango / Na’Vi

Çinli takım Keen Gaming, The Pango karşısında büyük bir üstünlük kurdu. Yine de The Pango’nun umduklarından daha etkili hamleler yaptıkları gerçeği göz ardı edilemez. En ilginç karşılaşma ise Keen Gaming ile TNC arasındaydı. Çekişmeli takım savaşlarının ardından Keen Gaming turnuva boyunca olduğu gibi kontrolü elden bırakmadı ve galibiyete ulaştı. Bu durum ikinci oyunda da devam etti.

Finalde ise Na’Vi ile karşılaşan Keen Gaming, Na’Vi’nin oyun boyunca açığı kapatma şansı olmasına rağmen her seferinde bunu engelledi. Ancak kesin olan bir şey var ki Na’Vi her sürecin sonunda daha ileri bir seviyede yer alıyor. Bu kez, ESL One Mumbai’yi üçüncü sırada bitiren Na’Vi bir sonraki turnuvada daha ileri bir sırada olur mu dersiniz?