Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DotaPit’in ilk gününde neler oldu?

DotaPit’in ilk gününde neler oldu?

OGA DotaPit’te ilk gün, heyecanlı karşılaşmalarla geride kaldı. A grubunda yer alan Ninjas in Pyjamas, Royal Never Give Up, BOOM ID, Gambit Esports için eşleşmeler NiP – RNG ve BOOM – Gambit şeklindeydi. B grubu takımları EHOME, Alliance, Forward Gaming, Majestic Esports için eşleşmeler ise Alliance – EHOME ve Forward Gaming – Majestic şeklindeydi.

Günün ilk maçında NiP, orta koridorda Drow Ranger etrafında kurduğu oyun pozisyonunda RNG, oyunun ileriki dakikalarında parlayacak olan Naga Siren’i kullanabilecekleri bir pozisyon yaratmaya çalıştı. Çinli takım Royal Never Give Up, bu hedefine ulaşmak için yaptığı başarılı hamlelerle 17 bin altın üstünlüğüne ulaştı ve bunda en büyük katkıyı sağlayan Lion ile oynayan Saksa oldu. Ancak NiP, Bo3 formatıyla oynanan oyunun sonraki 2 turunda başarılı oldu ve rakibinin üstün göründüğü dakikaları geride bırakarak üstünlüğü ele aldı. 2-1 biten maçın galibi de böylece NiP oldu.

İkinci maçın tarafları BOOM – Gambit cephesinde ise birçok kişinin kazanacağını düşündüğü takım, daha tecrübeli olan Gambit Esports oldu. Beklentileri karşılama konusunda istekli olan Gambit, şaşırtıcı bir rakip performansıyla karşılaştı. BOOM, koridor kontrolü anlamında oldukça başarılı hamleler yaptı ve bu kontrol üstünlüğünü galibiyetle sonlandırdı. İlk oyunu kaybeden Gambit, Lifestealer ile öne çıkarak seriyi 1-1’e taşımayı başardı. Sonucun üçüncü ve son tura bağlı olduğu dakikalarda çekişme de artmıştı. Sadece 28 dakika süren son turda, Gambit sadece 5 kill skoruna ulaşabildi. Etkili performansıyla BOOM ID, 2-1 skora ulaşarak serinin galibi oldu.

EHOME ve Alliance arasında gerçekleşen günün üçüncü karşılaşması iki tur ile sonuçlandı. İlk oyun 28 dakika sürerken ikinci oyun 71 dakikada boyunca heyecanlı anlara sahne oldu. 2-0 skorla galip olan Alliance, EHOME’un tüm baskı kurma ve rakibini engelleme çabalarına rağmen üstünlüğü elden bırakmadı ve art arda iki galibiyeti hanesine yazdırdı. Maçın uzayacağı düşüncesi akıllara yerleşmiş ve skorlar arasında neredeyse hiç fark görülmüyordu. Ancak son anlardaki etkili hamleler kazanan tarafı yine değiştirmedi.

Forward Gaming ve Majestic Esports’un karşılaşması, günün son maçıydı. Büyük oranda eşitlik gördüğümüz karşılaşmanın ilk turunda bu durum elbette uzun sürmedi. Majestic Esports kontrolünde devam eden dakikaların ardından üstün takım 26-15 skorla ilk galibiyete ulaştı. İkinci turda durumu eşitleyen Forward Gaming’ten gördüğümüz hamleler asıl sonucun değişip değişmeyeceği sorularını akıllara getirdi. Ancak durum böyle olmadı ve son turda yeniden kontrol sağlayan Majestic, 2-1 galibiyete ulaştı.