Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Deth, compLexity Gaming’den ayrıldı

Deth, compLexity Gaming’den ayrıldı

CompLexity Gaming organizasyonu yaptığı son duyuruda kadro içinde değişikliklere gitme kararı aldığını belirtti.

CompLexity Gaming, son zamanlarda katılım sağladığı etkinliklerde istediği sonuçlara ulaşamadı. Kuzey Amerika organizasyonu olan coL, birkaç gün önce sona eren ESL One Mumbai’de grubunun sonuncusu olarak etkinliği geride bıraktı. Bu turnuvada katıldıkları ilk ‘Lower Bracket’ karşılaşmasını da kaybettiklerini eklemek gerekir. Bunun ardından, compLexity Gaming için yılın ilk Major turnuvasının öncesinde, organizasyon tarafından Deth’in kadrodan ayrıldığı ile ilgili bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamada şu cümleler yer alıyordu:

“Bir organizasyon olarak bunun için ideal bir zaman olmadığının farkındayız. Özellikle Major etkinliklerin hemen öncesi kadro değişiklikleri yapmaktan asla zevk almıyoruz. Ancak kötü bir zamanlama olsa bile hem Deth hem de kadronun geri kalanı bu değişikliğe ihtiyaç duyuyordu. Bu değişikliğin sessizce ESL One Mumbai’nin hemen ardından, olması kesinlikle etkinliğe erken veda etmemize bir tepki anlamı taşımıyor. Bu, haftalardır süren bir takım içi anlaşmazlığın bir sonucu olarak ortaya çıktı. Takımın, rekabetçi atmosferden dolayı yaşadıkları strese bir de vize sorunları eklendi. Bu da Deth’in takımdan ayrılarak Singapur’a dönmesiyle sonuçlandı.”

Kadroda boşalan support rolünü üstlenen isim ise Monkeys-forever oldu. Daha önce, yer aldığı son takım Plus Ultra olmuştu ve 2018 yılında takımdan ayrılarak bir süre profesyonel sahnelerde yer almamıştı. CompLexity Gaming’in kariyerinde nasıl bir yeri olacağı ise henüz tahmin etmesi zor bir durum.