Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DotaPit’in ikinci gününde neler oldu?

DotaPit’in ikinci gününde neler oldu?

OGA DotaPit’in ikinci günü yine epik olarak tasvir edilebilecek anlara sahne oldu.  Tüm takımlar, mücadele ettikleri rakipleri karşısında galibiyete ulaşmak ve MDL Disneyland Paris Major bileti almak için baskı kurma çabalarını sürdürdü. A grubunda karşılaşmaları kazanan takımlar Ninjas in Pyjamas ve Royal Never Give Up olurken B grubunun kazananları Alliance ve Majestic Esports oldu.

Grup A

Grubun açılış maçında taraflar Ninjas in Pyjamas ve Gambit Esports oldu. Her iki takım da ilk gün aldıkları mağlubiyetin tekrarlanmaması için hırslıydı. Ninjas in Pyjamas, rakiplerine karşı Marcus “Ace” Hoelgaard’ın seçtiği Naga Siren’in baskınlık kurduğu bir pozisyon kurdu. Gambit serinin diğer karşılaşmalarında daha etkili bir mücadele ortaya koyup skoru eşitlese de bu etkiyi sürdürmekte başarılı olamadı ve NiP, 2-1 skora ulaşarak seriyi kazanan taraf oldu. Böylece Gambit, tek bir galibiyete bile ulaşamadığı turnuvada bu tabuyu yıkamadı.

 

GGWP @GambitEsports 

We take the series 2:1. Next game tomorrow at the same time – 10:30 CEST!#GONINJAS #dota2 pic.twitter.com/YVXrYlM9Ip

— NiP  @ OGAMinor  (@NiPGaming) 23 Nisan 2019

 

 

 

Grubun diğer karşılaşmasında taraflar Royal Never Give Up ve BOOM ID oldu. BOOM ID, ilk günü çok iyi bir performansla geride bırakmış olsa da RNG karşısında istediklerini yapamadılar. Du “Monet” Peng’in Morphling ve Ursula ile iki turda da sergilediği performans saygıyı hak ediyordu. Bu oyunlar karşısında BOOM, istediği kontrolü sağlayamadı ve 2-0 mağlup oldu.

 

Grup B

 

Turnuvanın ilk gününde Majestic Esports karşısında aldığı şaşırtıcı mağlubiyet sonrasında Forward Gaming, Alliance karşısında kendini kanıtlamak istedi. Serinin ilk oyununda Forward Gaming iyi bir performans sergilese de seriyi sonuca bağlayacak olan üçüncü oyunda, Alliance formunun zirvesinde olduğunu gösterdi.

 

 

Just as promised! We fight back HARD and take game 2 in style with an excellent performance from @boxi98 on the Axe! Last game of the series coming up! #ALLfam #DotaPit pic.twitter.com/v8wC3vdZch

— Alliance @ Minor (@theAllianceGG) 23 Nisan 2019

 

 

 

Büyük sahnelerden ilkini kötü bir sonuçla geride bırakan Majestic, istediğini yapmak konusunda zorlanan EHOME ile eşleşti. İki tur sonunda skor 1-1’di ve üçüncü oyun sonucu belirleyecek olan oyun oldu. Üçüncü oyun, her iki takımın da kazanmak için her şeyi ortaya koyduğu, son derece çekişmeli dakikalara sahne oldu. Erken oyunun EHOME kontrolünde olmasına rağmen ilerleyen dakikalarda Majestic bu kontrolü ele aldı. 43 dakika süren oyunun sonunda Güney Amerika takımı Majestic Esports oyunun galibi oldu ve B grubunda Alliance ile birlikte kendini gösterdi.