Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ESL One Los Angeles Major ertelendi

ESL One Los Angeles Major ertelendi

Valve ve ESL, ESL One Los Angeles Major'ın corona virüsü sebebiyle ertelendiğini duyurdu.

Corona virüsü tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Sıkı tedbirler alındığı için alışılmış hayatta da büyük aksamalar oluyor. Her alanda alınan bu tedbirler espor tarafında da etkisini gösteriyor. Daha önce birçok farklı oyunda büyük turnuvaların ve liglerin ertelendiğini, iptal edildiğini gördük. Bugün yapılan açıklamaya göre ertelenen turnuvalar listesinin yeni bir üyesi var. Valve ve ESL, ortaklaşa alınan kararla ESL One Los Angeles Major'ın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

ESL One Los Angeles Major için belirli tedbirler alınacağı konuşuluyordu. Bu tedbirlerin başında turnuvanın seyircisiz oynanması geldi. 15-22 Mart tarihleri arasında düzenlenmesi beklenen turnuvanın iptal olması bekleniyordu. Espor medyasının üsnlü ismi Slasher, içeriden aldığı bilgide turnuvanın iptal olmasına karar verildiğini belirten bir tweet atmıştı.

ESL bugün resmi bir açıklama yaptı. Turnuvanın iptal olmayacağını ancak ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Amerika'nın 30 gün boyunca sınırlarını Avrupa'dan gelecek ziyaretleri kapaması bu kararın en temel sebeplerinden biri oldu. Dota 2 Major'ı Los Angeles'ta düzenlenecekti.

Dota Pro Circuit için bir hayli önemli olan turnuvanın ödül havuzu 1 milyon dolar olarak belirlenmişti. Corona virüsünün ilerleyen zamanlarda ESL One Los Angeles Major gibi büyük turnuvaları etkilediğini görebiliriz. Organizasyon düzenleyicilerinin oyuncu, taraftar ve diğerlerinin sağlığını ön plana koyması da ayrıca sevindirici bir haber.