Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dota 2 Güneydoğu Asya Turnuvası’nda internet problemi

Dota 2 Güneydoğu Asya Turnuvası’nda internet problemi

Geçtiğimiz günlerde başlayan ESL One Los Angeles Major Güneydoğu Asya elemeleri henüz ilk gününde yaşanan internet problemleri nedeniyle yarıda kaldı.

Problemler Fnatic ve Team Adroit takımları arasında oynanan maçta başladı. Maalesef Team Adroit ilk maçı hükmen mağlup sayıldı. Çünkü takım oyuncuları istenilen sürede, internet bağlatıları sebebiyle, bağlanamadı. Uğraşlar sonucunda oyuna bağlanabilen Team Adroid, ikinci maçın henüz başlarında oyundan sırayla bağlantı kesintisi yaşadı.

Maç sırasında Team Androit takımının duraklatma süresi bitince, Daryl “iceiceice” Koh büyük bir sportmenlik göstererek Fnatic takımının duraklatma süresini de Team Androit’in kullanmasına izin verdi.

Iceiceice’ın yaptığı bu hareket daha önce Leipzig Major elemelerinde de yaşanmıştı. TNC Predator ve Cignal Ultra maçı sırasında tıpkı Fnatic maçında olduğu gibi Cignal Ultra takımı internet problemleri yaşayınca TNC Predator takım kaptanı Park “March” Tae-won takımına ait bekleme süresini de kullanıp, Cignal Ultra takımına bir şans verse de yirmi dakika süren bekleme sonucu oyun iki takımın da bekleme süresini kullandığı için devam etmek zorunda kaldı.

İşin ilginç tarafı yaşanan bu olayda Cignal Ultra takımının ana sponsoru Endonezyalı telekomünikasyon şirketi Cignal TV, bu şirketin de sahibi takımın internet sağlayıcısı PLDT şirketi olmasıydı.

İlk olayda Androit takımı oyuna mecburen devam etti. Takım oyuncuları oyun boyunca gecikme yaşadığını ve oyunun ellerinden bu yüzden başlamadan kayıp gittiğini söyledi. Oyun dışında olan bağlantı problemleri ve oyun içinde ellerinden alınan fırsatlar sonucu Androit takımı on yedi dakika sonunda teslim olmaya karar verdi.

Nitekim tüm bu olayların sonrasında Filipinli Androit takım üyeleri internet sağlayıcılarıyla dalga geçip, bu yaşanan problemlerin sorumlusu olarak ICT şirketini işaret etti.

Androit takımının Major yolculuğu henüz bitmedi. Filipinliler üç maçlık serilerden oluşan IO Dota2 turnuvasında, üçüncü ve son Major şansı için savaşacak. Androit takımı geçtiğimiz sene 2019-20 Dota Pro Circuit turnuva sezonuna katılmaya hak kazanmıştı.

Aşağıda resmini gördüğümüz gibi Androit geri kalan maçlarını bölgelerinde yer alan internet kafede oynayacak. Umuyoruz ki espor sektöründe bu tarz sorunlar, espor sevenlere engel olmaz.