Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dota Summit 12 Grup Aşaması tamamlandı

Dota Summit 12 Grup Aşaması tamamlandı

Dota Summit 12'de Grup Aşaması tamamlandı. Fnatic, OG Seed, Evil Geniuses ve Team Liquid  üst tura çıkarken Thunder Predator ve Cloud9 turnuvaya veda etti.

Sadece davet edilen takımların birbirleriyle karşılaştığı Dota Summit etkinliklerinin 12.'si şu sıralar oynanıyor. Bu seferki etkinliğin davetlileri Dünya'nın sayılı ekiplerinden Fnatic, OG Seed, Evil Geniuses, Team Liquid, Thunder Predator ve Cloud9 oldu. Turnuvada ikinci günün sonuna gelindi ve üst tur eşleşmeleri kesinleşti. Fnatic, OG Seed, Evil Geniuses ve Team Liquid play-off oynama hakkı kazanırken Thunder Predator ve Cloud9 erken veda etti.

İlk günü 2 galibiyetle kapayan Fnatic gruptan çıkmayı neredeyse garantiledi. İkinci gün oynadığı 3 maçtan da berabere ayrılan ekip Grup Aşaması'nı lider tamamladı. OG Seed ikinci, Evil Geniuses üçüncü ve Team Liquid dördüncü oldu. Tiebreak maçında Thunder Predator'ı mağlup eden TL son maçta play-off'lara çıktı. Turnuvanın en büyük hayal kırıklığı Cloud9, oynadığı hiçbir maçı kazanamadı. pielidie'lı C9 5'te 0 yaparak rakiplerine kıyasla çok daha zayıf gözüktü.

Play-off karşılaşmaları bu akşam başlayacak. İlk maç OG Seed ve Evil Geniuses arasında. 150.000 dolar ödüllü organizasyon Los Angeles'ta düzenleniyor. İlk iki günün ardından OG Seed ve Fnatic'in finalde karşı karşıya gelmesi muhtemel gözüküyor.

Dota Summit 12 Play-off Eşleşmeleri

  • OG Seed – Evil Geniuses
  • Fnatic – Team Liquid