Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dota Summit 12’nin ilk finalisti Fnatic oldu

Dota Summit 12’nin ilk finalisti Fnatic oldu

Upper Bracket Finali'nde Evil Geniuses'ı 2-1 ile geçen Fnatic, Dota Summit 12'de Büyük Final'e yükselen ilk ekip oldu.

Dota 2 arenasının önemli turnuvaları arasında yer alan Summit 12'de yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz. Dün tamamlanan Grup Aşaması'nın ardından play-off mücadeleleri belli olmuştu. Grup Aşaması hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. İlk turda Team Liquid'i 2-0 ile geçen Fnatic, Upper Bracket Finali'nde Evil Geniuses'ı 2-1 mağlup etti. Avrupa temsilcisi bu sonucun ardından Büyük Finale adını yazdırdı.

EG seriye fırtına gibi başladı. Mücadeleyi 24 dakikada tamamlayan ekip toplamda 25 skor alırken rakibe 9 skor verdi. Abed, harika bir Templar Assasin performansı sergiledi. İkinci maçta kendine gelen Fnatic rüzgarı arkasına aldı ve başarısız performans sergilediği ilk maçın ardından rahat bir galibiyet aldı. Son maç, ilk ikisine göre daha çekişmeli geçti ve 34 dakikanın ardından galibiyete uzanan FNC, adını Büyük Final'e yazdırdı.

Fnatic son turda Lower Bracket Finali'nin galibiyle oynayacak. Lower Bracket Finali'nde OG Seed ve Evil Geniuses karşı karşıya geliyor. Avrupa temsilcisi grup aşamasında iki ekiple de berabere kalmıştı ancak final atmosferinde neler olacağı belli olmaz. son turun 5 maç üzerinden ve bu akşam oynanması bekleniyor.

Turnuvanın ödül havuzu toplam 150.000 dolar. Şampiyon olan organizasyon 50.000 doları evine götürecek.