Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri esA, paiN Gaming’e transfer oldu!

esA, paiN Gaming’e transfer oldu!

Yeni mevsime iddialı bir kadroyla giriş yapmak isteyen paiN Gaming, eski destek oyuncusu esA ile yeniden anlaştı.

2020 sezonunun başında brTT'yi transfer ederek büyük yankı uyandıran paiN Gaming, beklentilerin bir hayli altında kalmış ve play-off'lara katılamamıştı. Bunun üstüne kadrosunda belli başlı değişiklikler yapmaya karar veren ekip, ilk olarak üst koridor Robo'yu transfer etti. Yapılan son açıklamaya göre bir takviye de alt koridora geldi. Koreli destek Key ile yolları ayıran paiN, eski oyuncusu esA ile yeniden anlaşmaya vardı. esA daha önce brTT ile oynamıştı.

Japonya doğumlu ancak Brezilya pasaportlu esA, profesyonel oyunculuk kariyerine 2014 yılında başladı. Keyd Stars ile CBLoL'de mücadele ettiği dönemde nişancı pozisyonunda oynuyordu. Keyd tecrübesinin sonlarına doğru destek rolüne geçen oyuncunun bir sonraki durağı Flamengo Esports oldu ve burada brTT ile birlikte oynadı. Ardından paiN Gaming'e transfer oldu ve takımla birlikte lige geri çıktı. esA son olarak BRCC'de Havan Liberty Gaming forması giymişti.

Yeni mevsime iddialı bir giriş yapmak isteyen paiN, alt koridorunu sağlama aldı. brTT ve esA daha önce birlikte oynamış ve fena olmayan performanslar sergilemişti.

Photo Credit: paiN Gaming