Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Epic Games’in yeni ücretsiz oyunu Civilization VI oldu!

Epic Games’in yeni ücretsiz oyunu Civilization VI oldu!

Popüler oyun mağazası Epic Games, geçen hafta herkesin de bildiği gibi GTA 5'i ücretsiz hale getirdi! 21 Mayıs 2020 tarihi için de sürpriz oyun müjdesi veren Epic Games nihayet bombayı patlattı. 

Normalde satış fiyatı 219 TL olan Civilization VI'ü ücretsiz olarak kullanıcılara sunan popüler oyun mağazası, gelecek hafta(28 Mayıs Türkiye saatiyle 18.00'da) da başka bir oyunu ücretsiz hale getirecek. 

Bildiğiniz gibi ücretsiz oyunlar birçok kişinin tercih ettikleri oluyor. Çok iyi grafiğe sahip ya da başarılı oyunlar da maalesef çok yüksek meblağlara oyunculara ulaşıyor.

Bu sebeple karantina sürecinde yalnızca Epic Games değil aynı zamanda, Steam, Humble Bundle ve benzeri oyun mağazaları başaralı ve popüler oyunlarda indirim uyguluyor, hatta sınırlı süre için ücretsiz hale getiriyor.

Böyle bir durumun sonucu olarak Epic Games de geçen haftadan bu yana  popüler iki oyunu GTA 5 ve Civilization VI'ü sınırlı süre için ücretsiz hale getirme hamlesiyle karşımıza çıktı. 

Civilization VI'ün açıklama kısmında ise şunlar yazıyor: Civilization VI dünyanızla etkileşim kurmanın, imparatorluğunuzu daha fazla genişletmenin, kültürünüzü geliştirmenin ve zamana meydan okuyan bir uygarlık inşa etmek üzere tarihin en büyük liderleriyle mücadele etmenin yeni yollarını sunuyor.