Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Epic Games, yüz ifadelerini Unreal Engine’e aktarılmasını sağlayan uygulamasını duyurdu

Epic Games, yüz ifadelerini Unreal Engine’e aktarılmasını sağlayan uygulamasını duyurdu

Epic Games, iOS kullanıcılarının kullanabileceği Live Link Face'i duyurdu. Oyun geliştiricileri için oldukça pratik olacak bu uygulama sayesinde daha gerçekçi karakterleri oluşturmak mümkün hale geliyor. 

App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen söz konusu uygulamanın en etkileyici yanı ise Unreal Engine'e çok farklı bir hız ve gerçekçilik katacak olması. Yeni geliştirilen uygulama ile yüz ifadelerinin kaydedilip oradan da yapılan kayıtların Unreal Engine'e aktarılmasını sağlanıyor.

Apple'da yer alan TrueDepth kamera sistemiyle birlikte Memoji yapmak mümkün oluyor. Bu sisteme benzer bir sisteme dayanan söz konusu uygulama da Epic Games, Apple'ın bu teknolojisinden faydalanan bir mobil uygulama hazırladı. 

Live Link Face olarak adlandırılan uygulamanın yüz ifadelerini daha gerçekçi bir şekilde oyunlara taşıyacağı tahmin ediliyor.

Live Link Face adı verilen mobil uygulama, iPhone'ların ön kamerasını kullanıyor ve yüzleri detaylı bir şekilde kaydediyor. Sonrasında çoklu cihaz senkrnizazyonuna sahip olan bu uygulama kaydedilen yüz mimiklerini, yapay zekalı sistemi sayesinde bünyesinde tutuyor ve yine burada düzenleme imkanı tanıyor. 

Epic Games'in Unreal Engine ve iPhone'ları birleştiren bu yeni uygulaması Live Link Face, App Store üzerinden indirilebiliyor. Burada bulunan bağlantıyı kullanarak uygulamayı App Store üzerinde görüntüleyebilirsiniz.