Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Epic Games yeni ücretsiz oyunu ile dikkatleri üzerine çekiyor! İşte yeni ücretsiz oyun

Epic Games yeni ücretsiz oyunu ile dikkatleri üzerine çekiyor! İşte yeni ücretsiz oyun

Epic Games ücretsiz yaptığı oyunlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu oyunlardan en çok tahmin edeceğiniz üzere GTA 5'in ücretsiz olması damga vurmuştu. Bunun ardından Civilization VI ve Borderlands: The Handsome Collection oyununu ücretsiz hale getiren oyun platformu bir anda oyun aleminin en çok konuşulanı haline geldi. İşte sırada yeni bir oyun var: A Total War Saga: TROY.

A Total War Saga: TROY ,13 Ağustos 2020'de tanıtılacak olan oyun, Epic Games Store’da yerini almasının ardından 24 saat gibi kısıtlı bir süre için ücretsiz olarak kütüphanenize eklenebilecek. Sıra tabanlı strateji oyunları denilince, akla ilk gelenlerden birisi de kuşkusuz Total War serisine mensup oyunlar oluyor. Antik Roma döneminden Osmanlı Devleti dönemine kadar geniş tarihi kapsayan seri, oyunseverler için oldukça popüler. Yeni çıkacak oyun A Total War Saga: TROY, Sega imzalı olarak Epic Games Store üzerinden kullanıcılara sunulacak.

Epic Games tarafında 13 Ağustos 2020 tarihinde oyuncularla buluşmaya hazırlanan oyunun Steam platformuna gelmesi biraz zaman alacak. Oyunun Steam için 2021 yılında geleceği söyleniyor. Sistem gereksinimleri hakkında detayların henüz kesinleşmediği oyun için, çıkış tarihi yakınlaştıkça ek bilgilerin geleceği tahmin ediliyor. Bunun yanında oyunun fragmanından da görüldüğü kadarıyla oyun, Truva Savaşının yaşandığı Antik Yunan dönemlerinde geçiyor.

Oyunun yayımlanan fragmanı: