Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri En Çok Kaybettiren 5 Oyun

En Çok Kaybettiren 5 Oyun

En Çok Kaybettiren 5 Oyun
Her geçen gün büyüyen oyuncu kitlesiyle birlikte yeni oyunlar da piyasaya sürülüyor. Bu oyunların bazıları yapımcılarına yüksek miktarda para kazandırırken bazılarıysa yapımına harcanan miktara bile ulaşamıyor. Bu yazımızda sizler için yapımcılarını hayal kırıklığına uğratan oyunları listeledik:

Duke Nukem Forever
Duke Nukem serisinin devamı olarak piyasa sürülen oyun 2006’da duyurulduğu tarihten itibaren ertelenme haberleriyle anılmıştı. Oyunu bekleyenler artık çıkmayacağını düşünürken oyuna erişebileceklerini öğrendiklerinde yıl 2011 olmuştu. Zaten bu süreçte itibar kaybı yaşayan Duke Nukem Forever, yepyeni ve ilkinden oldukça farklı bir oyun bekleyenlere istediğini sunamamış, diğer bir deyişle o dönemde revaçta olan GTA gibi oyunlar ile yarışamayacak kadar geri planda kalmıştır. Bu durum oyunu bekleyenler için de yapımcıları için de hayal kırıklığı olarak kalmıştır.

 

 

 

APB: All Points Bulletin
Oyun 2008’de piyasaya sürülmeden önce yapımının GTA’nın yapımcısına ait olduğunu duyan oyun severler tarafından merakla beklenmeye başlanmıştı. Bahsi geçen tarih ertelenince merak daha da arttı. Yapımı ve geliştirmelerine 100 milyon dolar harcanan oyun için beklentilerse büyüktü ve herkes oyunun çok iyi olacağı kanısındaydı. Ancak alfa sürümünde oldukça eksik olduğu fark edildi ve beta sürümü için geliştirmeler beklendi. Oyun tam anlamıyla piyasaya sürüldüğünde bekledikleri gelişmeleri ve yenilikleri göremeyen oyuncular oyunun tekrar eden bir döngüde olduğuna kanaat getirmişti. Ayrıca yüksek ücretli bir oyun olması da erişimi de kısıtladı.

                                   

No Man’s Sky
Piyasaya sürülmeden önce No Man’s Sky hakkında vaat özelliği taşıyan açıklamalar yapılmıştı. Ancak erişimler başladığında oyunun herhangi bir aşama içermemesi ve kısıtlı özelliklere sahip olması vaatleri karşılamadı. Seviyesi değişmeden devam eden ve kendini tekrar eden bir oyuna göre pahalı olduğunu düşünen oyuncular için No Man’s Sky sıradan bir oyun olmaktan ileri gidemedi. Daha sonra oyun ücretsiz oldu ancak bu durumu değiştiremedi.

 

Tomb Raider: Angel of Darkness
Tomb Raider kısa aralıklarla yeni oyunları piyasaya sürmüş ve birbirine benzeyen bu oyunlarla oyun severlerin kafasında bir profil yaratmıştır. Ancak bir süre sonra tamamıyla farklı bir oyun görmek isteyen kişilerin sayısı oldukça arttı. GTA’nın piyasaya girdiği ve tüm oyun sektörünü sarstığı dönemde yapım aşamasında olan Tomb Raider: Angel of Darkness GTA ile yarışa dâhil olmak için geliştirmeleri tamamlanmadan piyasaya sürüldü ancak hem eksikleri hem de eski versiyonlarına benzemesi sebebiyle bu rekabette geride kaldı.

 

                                      

Driver 3
Driver ilk ve ikinci versiyonuyla çok sevilmiş ve başarılı oyunlar arasında gösterilen bir oyundu. Bu sebeple Driver 3 çok büyük ilgiyle ve merakla beklenmişti. Haritalarda ve oyun özelliklerinde yapılan yeniliklerle hem büyük bir rekor kırmayı hem de o dönem çok konuşulan GTA serisini geride bırakmayı hedeflemişti. Ancak düşünüldüğü gibi olmadı ve GTA ile rekabeti kaybeden oyunlar arasına Driver 3 de eklendi.