Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri En çok heyecan uyandıran 5 xBox X oyunu!

En çok heyecan uyandıran 5 xBox X oyunu!

Yeni jenerasyon konsollar çıkmaya yakınken, sizleri biraz heyecanlandıralım dedik. Maalesef, oyunların fiyatı ya da çıkış tarihi belli değil. Ancak, her ne kadar bu hakkında pek çok şey bildiğimiz oyunlar gizemli olmasa da yine de keşfedilecek ve üzerimizde heyecan uyandıracak çok şeyi var. İşte Xbox X serisinin en çok heyecan uyandıran beş oyunu:OBSERVER SYSTEM REDUX

Bazıları grafiklerin hiç önemli olmadığını iddia etse de aslında çok önemlidir. Her ne kadar oldukça az sayıda gamer “remaster” ve “remake” ile ilgileniyor olsa da neredeyse her oyun bu metodtan yararlanıyor. Observer’ın dokuya, parçacık efektine, modellere, ışıklandırmaya ve animasyonlarına getirdiği yenilikler, halihazırda zaten yeterli olan atmosferini iyice renklendiriyor. Observer, Bloober Team’in şu anda en yetkin projesi, bu sebeple oyunları arasından “remake” hakeden oyun oluyor.


RESİDENT EVİL VİLLAGE

Kimse bu serinin bu tür yollara gitmesini beklemiyordu ancak Capcom, Kitchen VR demo ile tüm endüstriyi yanılttı ve aslında bu oyunun Resident Evil 7’nin bir parçası olduğunu öğrendik. Bakalım serinin bu oyunda, karşısında Observer ve Medium kadar son derece güçlü rakipler varken, bizlerde oyunu oynarken de heyecan uyandırabilecek mi?


THE MEDİUM

Evet, bir korku oyunu daha… 4K özelliğinden faydalanmak isteyen oyun stüdyoları çareyi sanırsak korku oyunlarında bulmuş. Tekrardan bir Bloober Team oyunu karşımıza çıkıyor ve bunun sebebi, oyun dünyasında çok zor bir şeyi başarıyor olması, yani; iki oyun dünyasını aynı anda “split-screen” olarak sunabilecek olması. Ayrıca, The Medium’un çevresi ve müzikleri Silent Hill heyecanını yenide uyandırıyor.


SENUA’S SAGA: HELLBLADE 2

Hellblade: Senua’s Sacrifice kendi türünden birçok rakibini geride bırakarak puzzle ve aksiyon içeren oyunlar arasından en çok öne çıkan oyun oluyor. Ancak bunun sebebi ne oyunun bulmacaları ne de aksiyonu. Oyunun bu kadar öne çıkmasının başlıca sebebi oyunun ürkünç ses efektileri ve yeni çıkacak olan konsol serilerinin 3D Audio desteklemesiyle bu oyun iyice ürkünç ve ilgi çekici bir hal alacak gibi görünüyor.


YAKUZA: LIKE A DRAGON

Son yıllarda iyice rağbet gören Yakuza serisi, durmak bilmiyor RPG dünyasını zenginleştirmeye devam ediyor. Hariak draması, espri anlayışı ve canlılığıyla geri dönüyor. Ama serinin bu oyununu bu kadar heyecan verici kılan temel özelliği, oyundaki geçişlerin, üçgen komboların ve kendini tekrar eden aksiyonların yerine yep yeni şeyler geliyor olması. Eğer herhangi bir Yakuza oyunu olsaydı oyun muhtemelen zaman kaybı olurdu ancak Ryu Ga Gotoku Stüdyolarının kafası çalışıyor gibi gözüküyor. Üstelik yeni gelecek olan konsollarla, oyunun framerate ve çözünürlüğünü iyice arttırabilirler. Bakalım batılı yapımcılar Yakuza karşısında ne yapacak.