Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Elwind ile IWDominate arasında gerilim

Elwind ile IWDominate arasında gerilim

Team Liquid ile özdeşleşmiş eski profesyonel oyuncu IWDominate, Türk League of Legends oyuncularının dereceli maçları trollediğinden şikayet etti. Twitter üzerinden yaptığı bu paylaşımla Elwind’in dikkatini çeken IWDominate, Elwind tarafından Kumar’a davet edildi. 

28 yaşındaki ünlü yayıncı, Avrupa Batı sunucusunda oynayan Türk League of Legends  oyuncularının dereceli maçları sürekli trollemesinden yakındı. League of Legends Türkiye sunucusu hakkında görüşünü berbat olarak nitelendiren yayıncı sözlerine şöyle devam etti: “League of Legends’ta çok mu kötüsünüz?  Peki Türkiye sunucusundan mısınız? Çok cüzi bir fiyata Türkiye’deki yüksek elo hesabınızı Avrupa’ya tranjsfer ederek Avrupa’daki tüm yüksek elo maçlarını trolleyebilir, rakibinizi bilerek besleyebilirsiniz. Evet yalnızca 20£ karşılığında, berbat Türkiye sunucusundan hesabınızı MMR kaybetmeden geçirebilirsiniz. Yüksek galibiyet yüzdesine sahip olan hesaplar çok abartılıyor. Ama Türkiye’den hesap geçirirseniz yüzde 25 galibiyet yüzdesine sahip olarak yüksek bir eloya sahip olabilirsiniz. E hadi ne bekliyorsunuz? Şimdi hesabınızı transfer edin ve Avrupa’daki tüm yüksek elo maçların içine edin.”

Türkiye’de espor dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Elwind’den cevap ise gecikmedi. Ünlü yayıncı, IWDominate’in Türk oyuncular hakkında yaptığı paylaşımın altına “Eğer Türk erkeği tarafından domine edilmek istiyorsan Kumar’a gel” şeklinde cevap verdi.

Bilmeyenler için Kumar, Profesyonel League of Legends oyuncuları ile Twitch yayıncılarının oluşturduğu karma takımların birbirleriyle mücadele ettiği oyunlardır. Kumar için Twitch Türkiye’nin en çok ilgi gören League of Legends içeriği diyebiliriz.