Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games’den LGBT’ye destek

Riot Games’den LGBT’ye destek

Sosyal sorumluluk projelerini, önemli gün ve haftaları es geçmeyen Riot Games, bu sefer de Uluslararası Homofobi, Transfobi ve Bifobi günü etkinlikleri ile karşımızda. Oyuncu topluluğunda esas olarak belirlediği kurallar bütünü olan "Sihirdar Kanunu" ile Riot Games, LGBT hakları, zorbalık ve ırkçılık gibi konularda ne kadar hassas olduğunu zaten gösteriyor.

İlk olarak 2018 yılında Uluslararası Homofobi, Transfobi ve Bifobi gününü kutlayan Riot Games, bu sene aynı günde, kendini LGBTQIA+ olarak tanımlayan herkesi cesaretlendirmek için alışık olmadığımız bir uygulama başlattı.

 

 

Geçen sene yaşanan etkinlikte oyuncular "Rainbow Fluft" (Sevgi Pofudukları) simgesi aldıklarında ve bunu profillerine uygulayıp Sihirdar Vadisi'ne girdiklerinde patlayan sevimli gökkuşağı poroları tarafından karşılanıyordu. Etkinlik, bu sene tekrar gerçekleştiriliyor. Düzenlenen etkinlik için eklenen Sevgi Pofudukları simgesi 30 Mayıs'a kadar mağazadan 1 mavi öz karşılığında satın alınabilir. Ancak bu sefer patlayan sevimli porolar yerine daha hoş ve daha uzun süreli görsel bir kutlama var. Simgeyi kullanan oyuncular başlangıç platformunu terk ettiklerinde arkalarında parlayan gökkuşağı efekti bırakan özel bir animasyona sahip olacak.

 

 

Profilinizde kullanabileceğiniz özel bir arka plan da sizi bekliyor!

Riot Games, LGBTQIA+'a destek veren kullanıcıların geçen sene dünya çapında toplam 3.5 Milyon Sevgi Pofuduğu satın aldığını açıkladı. Bu sene yapılan etkinliğe ek olarak, Riot Games The Trevor Project ve It Gets Better Project adında LGBTQIA+ haklarını savunan iki ayrı derneğe 100.000$ bağışta bulunacağını açıkladı. It Gets Better Project ise 2. yıl etkinliklerinde Riot Games ile ortak çalışmaktan gurur duyduklarını ve Riot Games'in çabalarının olumlu, destekleyici, saygılı bir oyuncu topluluğu oluşturmak adına olduğunu belirtti.

Trevor Project'in CEO'su olan Amit Paley, LGBT üyesi olan gençlerin sanal ortamlarda iki kat daha fazla zorbalığa maruz kaldığıdan haberdar olduklarını belirtti Bu yüzden, League of Legends gibi dünya çapında büyük bir oyuncu kitlesie sahip olan oyunun, genç LGBTQ+ bireylerde olumlu etkiler yaratacağı ve LGBTQ+ gençlerinin de hangi ortamda olursa olsun güvende hissetmeleri için adım atan Riot Games'e minnettar olduklarını söyledi.

Riot Games ise bu övgülere LGBTQIA+ gençliği için muhteşem şeyler başarabilmek adına bu iki organizasyonla çalışmaya devam etmek konusunda çok heyecanlı olduklarını ve küresel oyuncu topluluğunda, nefret söylemleri ve çeşitli yobazlıkarla karşılaşan oyuncuların yanlarında olduklarını ekledi.