Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri EDward Gaming, yoluna kayıpsız devam ediyor!

EDward Gaming, yoluna kayıpsız devam ediyor!

Sezon başında iddialı bir kadro kuran EDward Gaming, LPL'de ilk altı maçını kaybetmedi.

Scout'u kadroda tutan EDward Gaming bir de Koreli niaşncı Viper'ı transfer ederek kağıt üstünde güçlü bir kadro kurdu. Bu kadronun Vadi'de nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyordu. Beklentilerin çok üstünde oyunlar sergileyen EDG, 2021 LPL Bahar Mevsimi'nde çıktığı ilk altı maçı kaybetmedi. Flandre, Jiejie, Scout, Viper ve Meiko'nun uyumunun kolay kolay bozulmayacağını söylemekte fayda var.

Sezona OMG galibiyetiyle başlayan EDward Gaming bu mücadeleye favori olarak çıkmıştı. İkinci mücadelesinde ise Nuguri'li FunPlus Phoenix'i mağlup etmeyi başaran takım sırasıyla LGD Gaming, JD Gaming, TT Esports ve son olarak Victory Five'ı yenmeyi bildi.

Sezon başında Clearlove'ın oyunculuğa dönmesiyle Vadi'de yer alması bekleniyordu fakat EDG deneyimli ormancı yerine Jiejie'yle mücadele ediyor. Bu beşliyi bozmaya niyetlerinin olduğunu düşnmüyoruz çünkü kitap gibi bir oyun oynuyorlar. Tam bir LPL takımı gibi ancak limitlerini bilen ve uyumlarıyla rakiplerine gözdağı veren EDG oyuncuları ilk altı maçın ardından kesinlikle ligin favorisi konumunda. Geçen haftaya kadar ligde iki namağlup takım vardı fakat RNG'nin son maçını kaybetmesiyle liderlik koltuğunda yalnızca bir takım kaldı.

EDG'nin ilerleyen haftalarda bu performansı sürdürmesi, playoff'larda büyük bir avantaj olacak. Tabii playoff'larda işler değişebiliyor. Ligin o bölümünde FPX ya da sezona iyi bir başlangıç yapamayan Top Esports'un da tehlikeli olduğunu belirtelim.

Photo Credit: EDward Gaming