Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bilibili Gaming, Royal Never Give Up’ı mağlup etmeyi başardı!

Bilibili Gaming, Royal Never Give Up’ı mağlup etmeyi başardı!

2021 LPL Bahar Mevsimi’nde yenilgisiz RNG ile karşılaşan BLG, rakibini 2-1 ile geçerek herkesi şaşırttı.

Bu yıl LPL’de tepedeki takımların performansları diğerlerine kıyasla biraz fazla dominant. Geçtiğimiz haftaya kadar ligde namağlup üç takım bulunuyordu. Team WE geçen hafta oynadığı mücadeleyi kaybederek bu unvanını yitirdi ancak RNG ve EDG ligin tepesindeki yerlerini korudu. Bugün oynanan mücadelenin ardından Bilibili Gaming’e kaybeden RNG de ilk mağlubiyetini aldı ve EDward Gaming tepede tek başına kaldı.

Xiaohu’nun üst koridora geçmesiyle ana kadroya Cryin’i katan RNG, geçtiğimiz sezona kıyasla çok daha uyumlu gözüküyor. Takımın tek sorunu Xiaohu’nun üst koridordaki tank şampiyon havuzu ancak bunu da uygun takım kompozisyonları ve Gnar gibi şampiyonlarla çözebiliyorlar. Bugün oynanan senin üçüncü maçında üst koridorda Syndra oynayan Xiaohu, koridor aşamasında Biubiu’ya karşı dominant bir performans sergilese de maçın genelinde pek de etkili olamadı. Bunu iyi kullanan BLG ise takım savaşlarını kazanarak seriyi de 2-1 kapatmayı bildi.

Son maçta orta koridora Twisted Fate alan RNG, Xiaohu’nun maçı taşıması için belki de her şeyi yaptı fakat profesyonel arenada bu tarz seçimlerin çoğu zaman etkili olmadığını söylemek gerek. Eski orta koridorun şampiyon havuzunun bu mevsim olmasa da en azından gelecek mevsim için genişlemesi gerektiği aşikar. 

LPL’de bu yıl EDward Gaming rüzgarı esiyor. Çıktığı ilk beş maçı kaybetmeyen ekip namağlup liderliğini sürdürüyor. Scout ve Viper ile lige ambargo koyan EDG yarın Victory Five karşısına çıkacak.