Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ECS Sezon 8 Finalleri’nde gruplar belli oldu

ECS Sezon 8 Finalleri’nde gruplar belli oldu

FACEIT tarafından düzenlenen ECS Sezon 8 Finallerinde, gruplar bellirlendi.

ECS Sezon 8 Finalleri, 28 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında Amerika’nın eyaleti olan Virginia’nın bir ilçesi olan Arlington County’de düzenlenecek. Turnuvada toplam 8 takım, 500.000$’lık ödül havuzundan pay alabilmek için kıyasıya mücadele edecek. Turnuva tekli eleme sistemiyle düzenlenirken, grup açılış maçlarında kazananlar tek maç üzerinden belli olacak. Açılış karşılaşmaları hariç tüm karşılaşmalar üç maç üzerinden oynanacak.

Gruplarını ilk 2 sırada bitiren takımlar bir üst tura çıkmaya hak kazanırken, geriye kalan 2 takım turnuvaya grup aşamasında veda edecek. A grubunun favori takımı EG iken, B grubunun favori takımı ise son zamanlarda oynadığı oyun ile büyük bir beğeni toplayan Astralis.

Turnuvanın tartışmasız en büyük favorisi olan Astralis’i zorlayacak olan 2 takım da A grubunda mücadele edecek. Finale çıkmasına kesin gözüyle bakılan Astralis’in finaldeki rakibi ya Liquid olacak ya da EG. Hangi takımın finale çıkacağı büyük bir merak konusu iken, biz espor severleri birbirinden keyifli maçların beklediğini söyleyebiliriz.