Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DreamLeague Sezon 11’de enler

DreamLeague Sezon 11’de enler

DreamLeague'in geride kalmasıyla birlikte turnuva ile ilgili istatistikler de belli oldu. Sizler için DreamLeague boyunca en çok seçilen ve en çok yasaklanan karakterleri derledik.

En Çok Seçilen Karakterler

Oracle

Beklendiği gibi, toplam 34 kez ile en çok seçilen karakter olarak belirlendi. Peki, onu bu kadar popüler yapan nedir?

Bu popülerlikte en büyük etken şüphesiz birçok meta karaktere karşı mücadele edebilecek kadar güçlü olmasıdır. Oracle’ın özellikle takım savaşları esnasında oldukça faydası olan, rakiplerden gelen büyüleri temizleyebildiği Ion Shell, Necro’s Ghost Shroud olarak adlandırılan yetenekleri vardır.  Ayrıca agresif oynadığı zamanlarda öne çıkmasını sağlayan yüksek hasar yeteneği de göz ardı edilemeyecek seviyededir. Çok oynanmasının bir sonucu olarak nerf yemeye maruz kalan karakter, bu nerf ile kötü duruma gelmeyecektir ancak mevcut popülerliğini kaybetmesine yol açabilir.

 

Shadow Shaman

Oracle’dan sonra 33 kez ile en çok seçilen Shadow Shaman, DreamLeague Sezon 11’de ikinci sıraya yerleşti.

Karakter yıllar boyunca ilgi çeken bir pozisyondaydı ancak şu an kesinlikle zirveyi yaşadığını söyleyebiliriz. Bu zirveye ulaşmasındaki en büyük etkenin gelişen kitle kontrol yeteneği olduğunu söylemek çok da zor değil.  Diğer bir önemli yeteneği, 15. seviyeye ulaşıldığında açılan ve uzak bir mesafeye büyü atarak düşmanlara hasar veren Aether Lens’tir. Bu yeteneği Blink Danger ile birlikte kullanmak düşmana savunma hakkı bile tanımayacaktır. Oracle gibi nerf ile sonuçlanan bu yeteneği, Shadow Shaman’ın ilerleyen turnuvalarda yerini sallamayacaktır.

 

En Çok Yasaklanan Karakterler

Chen

 73 kez yasaklanma istatistiklerine ulaşan karakter, bu kategoride ilk sıraya yerleşti. Karakterin yeteneklerini ve özelliklerini hesaba kattığımızda bu hiç de şaşırtıcı bir durum değil. Şu anda en iyi 5 karakter arasında yer alan Chen, şifa yeteneği de düşünülünce rakiplerin korkacağı bir karakter haline dönüyor. 7.21d yamasında, büyü yeteneğinin ilk 3 seviyesinde süre azaltılmıştı. Ancak bu karakterde herhangi bir olumsuz değişikliğe yol açmadı.  Bu karakteri sürekli olarak oyuna dâhil eden takımlar arasında Team Secret ilk göze çarpan oluyor. Karakterin hakkını vererek oynayan oyuncularda ise Puppey ilk sırada yer alıyor.

 

LifeStealaer

En çok yasaklanan karakterlerde ikinci sıraya yerleşen isim ise LifeStealer oldu. Karakter, özellikle 7.21 yamasından sonra yükselişe geçti ve şu anda tüm Strength karakterlerini alt edebilecek yeteneklere ve güce sahip durumda. Son yamanın ardından, LifeStealer’ın kitle kontrol yeteneğinin süresi 2 saniye yükseltildi ancak karakterin uyguladığı güç için bu süre yeterli gibi görünmüyor. 7.22 yamasıyla birlikte yeni bir yükseltme gelmesi de umuluyor.