Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DreamLeague Sezon 11 şampiyonu Vici Gaming oldu

DreamLeague Sezon 11 şampiyonu Vici Gaming oldu

DreamLeague’in büyük final karşılaşmasında Virtus.Pro ile mücadele eden Vici Gaming galibiyete ulaşarak Sezon 11’in şampiyonu oldu.

Büyük final açılış maçında agresif bir başlangıç yapan Vici Gaming’in karşısında pasif bir takım vardı. Hatta onların oyun tarzına uymayan bir performans sergilediklerini söylemek yanlış olmaz. İlk maçın ilk 15 dakikasında oyunun gidişatını belirleyen Vici Gaming, 5 kuleyi böylesine kısa bir sürede almayı başardı.  Bu üstünlüğünü oyun boyunca sürdüren ve oyunu bitirmeye giden takım beklendiği gibi ilk maçın galibi oldu.

İkinci maç başladığında, her şey ilk maçtan farklı oldu. Oyunun başından sonuna kadar bambaşka bir Virtus.Pro vardı. Vici Gaming her ne kadar engellemeye ve ilk oyunda olduğu gibi baskı kurmaya çalışsa da rakibi buna izin vermedi.  Oyunda baskı kuran taraf bu kez Virtus.Pro’ydu ve bunu maçı kazanarak adeta kanıtladı. Böylece ikinci maçın sonunda 1-1 skorla eşitlik durumu mevcuttu.

Eşitlik durumunu bozmak ve yeniden kontrolü ele almak isteyen Vici Gaming, ilk maçta olduğu gibi hızlı bir başlangıç yaparak üçüncü maçın açılışını yaptı. Ancak bu kez Virtus.Pro rakibinin işlerini kolaylaştıracak hatalar yaptı ve bu rakibe giden skorlar anlamına geliyordu. Dakika 16’da altın sayısında büyük bir fark atan Vici Gaming vardı. VP için işler kötüyken daha kötüye gitmeye başladı ve rakibine üst üste skor kazandırmaya başlayan takım 22. dakikada mağlup oldu ve beraberlik durumu da böylece bozulmuş oldu.

Dördüncü maça tekrar skor üstünlüğüyle başlayan Vici Gaming’in karşısında bir kez daha kendini toparlamış ve daha doğru hamleler yapan bir rakip vardı. Özellikle Roshan, Ramzess ve co.’nun güçlü hamleleriyle yeniden beraberlik durumu yaratan VP takımı, serinin sonucunu beşinci ve son maça bağladı. Şampiyonluk için her iki takım da oldukça hırslı mücadele ederken, son maçta heyecan herkes için doruk noktasındaydı.

Takımlarının kaderini belirleyecek olan beşinci maçta, Vici Gaming üçüncü kez kurduğu baskıyı kaybetmemek için elinden geleni yaptı. Etkili oyunlarını engellemek isteyen Virtus.Pro takımı ne kadar üstelese de bu kez oyunu kontrol altına alamadı. Maçın galibi olmak için etkili hamleler yapan Vici Gaming, oyunu bitirmeye gitti ve bunu engelleyemeyen VP, sadece rakibinin galibiyetini ve şampiyon oluşunu izledi.

$350,000 ve 4950 DPC puanına sahip olan şampiyon takımın mağlup ettiği rakibi VP, $170,000 ve 3000 DPC puanı kazandı. Finale çıkamasa da 3. takım Fnatic, $100,000 ve 2100 DPC puanı alırken 4. takım Team Secret $80,000 ve 1350 DPC puanı kazandı.