Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DreamLeague Season 10 bugün başladı!

DreamLeague Season 10 bugün başladı!

2018/19 Dota Pro Circuit’ın ilk minor turnuvası olan DreamLeague Season 10 bugün başladı. 4 Kasım’a kadar devam edecek olan turnuvada 300,000 dolar ve 500 Pro Circuit puan ödül havuzu bulunuyor. Ayrıca Dota Pro Circuit kurallarından dolayı Kasım ayında düzenlenecek olan Kuala Lumpur Major turnuvasına katılacak olan takımlar bu turnuvada yer alamayacak. Ancak turnuva kazananı Kuala Lumpur’a katılım hakkı elde edecek.

Bölgesel elemelerden 8 takımın geleceği turnuvada 2’şer takım Avrupa ve Kuzey Amerika’dan, geri kalan takılar da Çin, Güneydoğu Asya, Güney Amerika ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgelerinden geldi. Bugün başlayan turnuvanın tamamlanan bölgesel elemelerinin ardından turnuvaya katılacak takımlar şu şekilde:

compLexity Gaming (Kuzey Amerika)
ROOONS (Kuzey Amerika)
Vega Squadron (Avrupa)
The Final Tribe (Avrupa)
Infamous (Güney Amerika)
Royal Never Give Up (Çin)
Tigers (Güneydoğu Asya)
Natus Vincere (Bağımsız Devletler Topluluğu – CIS)

Turnuvanın formatına baktığımızda 4’er takımlık 2 grup görüyoruz. Bo3 üzerinden oynanacak olan grup maçlarının ardından ilk iki sırada yer alan takımlar playofflarda upper brackettan, son 2 sırada yer alan takımlar ise lower brackettan turnuvaya devam edecekler. Playoff maçları da Bo3 üzerinden oynanırken final maçı Bo5 üzerinden oynanacak. Turnuvanın grupları ise şu şekilde:

A Grubu: compLexity Gaming, Natus Vincere, Vega Squadron, Infamous
B Grubu: The Final Tribe, ROOONS, Royal Never Give Up, Tigers

Turnuvayı şampiyonlukla bitiren takım 125,000 dolarlık para ödülü, Kuala Lumpur Major turnuvasına katılım hakkı ve 120 DPC puan kazanacak. Turnuva 29 Ekim – 4 Kasım arasında İsveç’in Stockholm şehrinde düzenlenecek.