Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dr Disrespect Twitch’ten banlandı!

Dr Disrespect Twitch’ten banlandı!

Twitch’in asi ve popüler çocuğu Dr Disrespect, Amerika’nın en büyük oyun fuarı olan E3’te tuvaletten yayın açtığı için Twitch’ten banlandı. 

Başına buyruk ve kural tanımaz hareketleriyle tanıdığımız yayıncı, bu sefer çizgiyi fazla aşmış gibi gözüküyor. Dr Disrespect’i fuarı dolaşırken kayda alan ekibi, ünlü yayıncıyı erkekler tuvaletine girince de çekmeye devam edince olanlar oldu. Tuvalete girdikten sonra kabine yönelen yayıncıyı çekmeye devam eden kamera, Dr Disrespect içerdeyken tuvaletteki diğer insanları çekmeye devam etti. 

Geçmişte Twitch, kuralların ihlalleriyle ilgili olarak yayıncıların statüsüne ve ününe bakmaksızın çok sert yaptırımlar uyguluyordu. Aynısının Dr Disrespect için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Durumu fark eden Twitch yetkilileri olaya anında müdahale etti ve ünlü yayıncıyı banladı. Bu ceza süresinin ne kadar olacağı ise şimdilik merak konusu. Ancak Dr Disrespect’in bu ilk vakası olduğu için bir iki günlük bir ceza ile olayı atlatması bekleniyor.

Twitch kullanıcılarının bazıları cezayı ağır bulurken bazıları ise cezayı destekledi. Dr Disrespect’in banlanmasıyla ilgili tüm gelişmeleri anbean Flank Esports’tan takip edebilirsiniz.